Ağız ve Diş Sağlığı

Gün içinde evde ve iş hayatında insanlarla yakınlaşmak zorunda kalıyoruz.Bazen tüm günü dışarıda geçiriyoruz ve kişisel bakımımızı yapmaya fırsat bulamıyoruz bu gibi durumlarda kurtarıcı yolları bilmeli her zaman canlı,ferah ve temiz görünmeliyiz.Kişisel temizliğin başlıca öğelerinden biri de ağız ve diş bakımı sağlığı ‘dır.

Ağız ve Diş Sağlığı

Bakım İçin Neler Yapılmalı?

Her gün birçok kişiyle ister istemez iletişim kuruyoruz ve onları ağız kokumuzdan rahatsız etmemek,kendimizden uzaklaştırmamak ve sağlıklı iletişim kurmak için bu önerilere dikkat etmek şart.Peki,ağız ve diş bakımı nasıl olmalı?Aklımıza ilk olarak diş fırçalamak gelir,dişlerimizi düzenli olarak fırçalamalıyız.Dışarı çıkacağımız zaman yanımızda fırça ve macun taşımalıyız.

Fakat kesinlikle iyi bir diş macunu ve diş fırçası kullanmamız ve doğru fırçalamayı bilmemiz şart.Diş fırçası orta sertlikte olmalı.Diş fırçasının giremediği yerler için ise diş ipi kullanmak gerekli.Ağız içinin temizliğinde de ağız içi bakım ve temizleme suları günlük hayatımızı kolaylaştıran maddelerden.

Piyasada ki ürünleri iyi araştırmalı ve doktorumuza danışarak en iyi ürünleri edinmeliyiz.Gerekli özeni göstermek hem gülümsememize ışıltı katar,hem iletişimimizi kuvvetlendirir en önemlisi ise diş kaybına uğramamızı engeller.Unutmayalım sağlık her şeyin başı.

Bakım Konusunda Doğru Bildiğimiz Yanlışlar Nelerdir?

Sert diş fırçası daha iyi temizler,bastırarak fırçalama daha iyidir. Dişler kahvaltıdan önce fırçalanır,karbonat ve tuzla fırçalamak daha sağlıklıdır fikirleri yanlış olmakla birlikte diş eti kanaması sebeplerindendir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet