Bahar için güzellik tüyoları..

Hanımlar.. Bahar geldi, yaz kapıda. Haliyle işimizi kolaylaştıracak ufak tefek dokunuşlara ihtiyacımız olacak. Bu başlık altında günlük hayatınızı kolaylaştıracak tüyoları bulabilirsiniz..

Bakım

  1. Karışan kolyeler için: Takı takmayı seviyoruz. Özellikle kolyeler vazgeçilmezlerimiz arasında. Ancak zincirleri birbirine dolandığında ne kadar sinir bozucu oluyor değil mi? Özellikle iki veya üç zinciri olan kolyelerinizi bu durumdan kurtarmak için bir adet içecek pipetine ihtiyacınız var. Kolyenizin bir ucunu açıp, pipetin içerisinden geçiriyorsunuz. Diğer ucu ile alttan birleştirerek klipsliyorsunuz. Artık kolyenizi gönül rahatlı ile çantanıza bile atabilirsiniz.
  2. Parfümde kalıcılık sağlamak için: Bahar aylarında genelde frech kokular kullanıyoruz. Ancak bildiğiniz üzere kalıcılığı daha az oluyor hafif kokuların. Bunun için herhangi bir yerden alabileceğiniz vazelini parfümü sıkacağınız noktalara biraz sürmelisiniz. Özellikle bileğinize parfümünüzü sıkmadan önce uyguladığınızda, hoş kokunuzu gün boyu muhafaza etmiş olacaksınız.
  3. Sıcaktan kuruyan maskaralar için: Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Makyajınızı tamamlamak için rimelinizi açarsınız, kupkuru bir madde ile karşılaşırsınız ama çöpe atmaya da kıyamazsınız. Hemen bir bardak kaynar suyu alıyorsunuz, maskarınızı içerisinde 5 dakika bekletiyorsunuz. Süre tutmanız önemli! Daha fazla bekletirseniz fazla akışkan olur. Hemen sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  4. Açılmayan oje kapakları için: Ojeniz kurumuş ve açılmıyor! Açılmadıkça da o rengi sürme istediğiniz artıyordur eminim. 🙂 Bir tane poşet lastiğini ojenin kapak kısmına sıkıca sarıyorsunuz. Dolaya bildiğiniz kadar dolayın ki baskı yaparak kapağın açılmasını sağlasın. Bir süre bekledikten sonra kolayca açıldığını göreceksiniz.
  5. Ter ile birlikte ayaktan kayan ayakkabılar için: Özellikle sıcak havalarda topuklu giyiyorsanız mutlaka başınıza gelmiştir. Gün içerisinde ilerleyen saatlerde rahatsız edici bir hal alır ayakkabınız. Bunu önlemek için az bir miktar kuru şampuanı ayakkabınızın iç kısmına sıkabilirsiniz.
  6. Gül suyu mucizesi: Gül suyunun cildi yatıştırıcı özelliği vardır. Sıcak havalarda hem cildinize ferahlık vermesi için hem de gözeneklerinizi sıkılaştırmasına yardımcı olması adına gül suyunu küçük buz kalıplarına koyup dondurabilirsiniz. Özellikle dışarı çıkmadan önce T bölgenize uyguladığınızda gün içinde rahatlığını hissedeceksiniz. Hakiki gül suyu olmasına özen gösterin!
  7. Tel tokaların tutuculuğunu arttırmak için: Bahar ve yaz aylarında saçlarımızı topuz yapmak kurtarıcıdır bizim için. Ancak ter ile birlikte kayan tel tokalar sinir bozucu olabiliyor. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir miktar saç spreyi. Saç spreyini tel tokalarınıza her tarafına temas edecek şekilde sıkın. Sprey kuruduktan sonra topuzunu tokarınız ile sabitleyebilirsiniz. Bu sayede gün içinde dağılmasını engelleyeceksiniz. Güzellikle kalın..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet