Bir Hafta Köy Yaşantısı

İçinizden “kesin çok sıkılmışsındır” dediğinizi duyar gibiyim. Evet ilk başlarda belki biraz sıkıldım ama alıştıkça bu yaşantının gerçekten yaşamamız gereken hayat olduğunu anladım. 1 hafta boyunca her şeyden uzakta yaşamak paha biçilemez bir olay. Tatil denilenin deniz, güneş, kum üçlemesinden oluşmadığını anlamak için bu kısacık köy turuna gitmek gerekiyor.
İnsanlardan uzakta sadece kuş seslerinin olduğu, rüzgarın egzoz dumanı ve kokusu yerine temiz havayı size taşıdığını düşünün. Gece gökyüzüne baktığınızda puslu bir hava değil de, yıldızların ışıl ışıl parlamasını ve samanyolunun net bir şekilde karşınıza olduğunu hayal edin. Ne dinlendirici değil mi?

koyhayati
Gelişen dünyanın en büyük sorunu aslında teknolojiye bağımlı hale gelmemiz. Elimizden düşmeyen telefonlar, akşama kadar baktığımız bilgisayarlar,
boş vakitlerimizde oynadığımız oyunlar yüzünden hayata adapte olamıyoruz. Yanımızda telefonumuz olmadığında nasıl bir boşluğa düştüğümüzü sizlerde en az benim kadar biliyorsunuz sanırım. Hiçbir şey yapmasak da ekranın tuş kilidini açıp saate bakıyoruz. Sonra baktığımız saatin kaç olduğunu unutup beş dakika sonra tekrar bakıyoruz.
Alışkanlığı çabuk elde edip, vazgeçmeyi başaramıyoruz. Bu alışkanlıklardan kurtulmak için en ideal çözüm aslına bakarsanız köy yaşantısı. Çekmeyen internetin, sınırlı aramanın, bol elektrik gitmesinden kaynaklı çalışmayan televizyonun güzel yanlarıda var. Biraz Polyanna gibi görünüyor olabilirim ama ruh sağlığımız için bu teknoloji adı altında bize sunulan tasmalardan kurtulmanın (kısa sürede olsa ) bir çözümüdür köy yaşantısı.
Toplayın pılınızı pırtınızı gidin en az 1 hafta kafa dinleyin. Tatil bedeninizin ve ruhunuzun sağlıklı bir şekilde dinlenmesidir. Akşama kadar güneşin altında yatmak, yada başkasının idrarını bıraktığı denizde yüzmek, bol müzikli bir gece geçirmek tatil değildir. Sağlıklı beden ve ruhlardan sağlıklı insanlar ve sağlıklı insanlardan sağlıklı toplumlar oluşur.
Bol dinlenmeli bir tatil dilerim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet