Bir The Walking Dead İzleyicisi (Yürüyen Ölüler)

Kuzenlerimin önerisiyle izlemeye başladığım bu dizi psikolojimi alt üst etti. Sizlerde izlediniz mi bu diziyi ve su durumları yaşadınız mı?
Bakalım The Walking Dead (yürüyen ölüler) etkisi size ne olmuş.

the

Ev kontrolü

Bu diziye başladığım andan itibaren evimin korunaklılığını düşünüyorum. Acaba buraları ölüler işgal etse bizim ev ne kadar korunaklı? İçeri hücum
ederler mi? Giriş katta olan bizim ev için camlara demir taktırmayı düşünmekteyim Ölü olmazsada hırsız için birebir. Bina kapsının sağlamlığından endişeliyim biraz. Ya binaya girerlerse ve bizim kapımıza gelirlerse!
Sifon sesi fazla gürültü çıkartmakta. Diziyi bilenler bilir bu ölüler sese konsantre. Nerde bir çıtırtı hop oraya yöneliyorlar. Sürü psikolojisi sanırım.
Bizim sifonun sesini duyarlarsa ve eve yönelirlerse diye içim içimi kemiriyor.
Evdeki bıçak setini gözden geçirmeye başladım. Diyelim evin yanını yöresini işgal ettiler. Evde silah yok. Ne yapacağım? Hemen bu bıçaklara yöneleceğim. Her evin vazgeçilmezi takım kutusunda da çekiç, el testeresi, pense (bunla bişey öldüremem ama dursun) gibi meteryaller mevcut.
Trabzon’dan sürmene bıçağı getirtmeyi düşünüyorum sırf bu sebeple. Güvende olmak gibisi yok.
Buzdolabında ki ve kilerdeki yiyecek stoğunu kafamda düzene sokuyorum. Ev su bidonlarıyla doldu. Çöp toplayıcılarıyla kavga içindeyim. Geçen birine “o su bidonu ölüler geldiğinde bana lazım olacak tamam mı? ” dedim. Ne ölüsü dedi bunların hiç birşeyden haberi yok vallahi.

korkunc-zombi-23455-x
Komşularla ilişkiler

İstila halinde komşuları bir bir eledim. Şu kapıma gelse almam, şu zombi olursa ne çirkin olur, şu zaten yaşayan bir ölü gibi gibi. İstila halinde şu komşumun evini yağmalayabilirim gibi çirkin düşüncelerde mevcut. Kadın her ay bir kamyon erzak alışverişi yapıyor. Her gördüğümde pis pis sırıtıyorum istila halinde benim olacak bunlar diye.

zombi

Çevre kontrol

Market evin uzağında kalıyor. Evde yiyecek tükense uzağa gitmek olmaz. Süper market üstü bir daire bakıyorum şu sıralar. Tavanı delip çarşafla markete ineceğim.
Ya da askeriyeye yakın bir ev. Taşla, sopayla, bıçakla kaç ölüyü öldürebilirim! El bombası olsa iyi olur. Pimi çekip atıyorduk sanırım. Silah deposuna ulaşmak çok zamanımı alır mı acaba?

2185-zombi-avcisi-ramiz-dayi

Düşmanımızı tanıyalım

Boş kaldığım zamanları bu işe ayırdım. Bir çok zombi filmi izledim izlemeye devam ediyorum. Rüyalarımada yansıdı bu. Her gece bir kaçış. The walking dead senaristlerine anlatsam 2 sezon birden çıkarırlar. Bu mahlukatlara karşı bir avantaj keşfettim. Ölülerin şafağı filmindeki zombiler maşallah birer Usain Bolt. Nasıl kaçacaksın? Yürüyen ölüler biraz hımbıl bu yüzden. Karşıma bir engel çıkmadığı sürece kaç kaçabildiğin kadar. Kırma dökme huylarıda yok. Ağır hareketlerle engellere vurup garip sesler çıkarıyorlar.

5 aydır böyleyim. Bir taraftan yeni sezonu bekleyip, diğer taraftan acaba bu kadar önlem fazlamı diye düşünüyorum.

Yakındır tımarhaneye düşmem. Acaba orası güvenlimidir?

Henüz 1 adet yorum var “Bir The Walking Dead İzleyicisi (Yürüyen Ölüler)

  1. ben sıkı bir takipcisiyim, çok çabuk bitiyor sezonlar ama bekliyorum deli gibi başlamasını, sana Breaking Bad’i öneriyorum onada başla 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet