Düşünüyorum o halde varım..

iCAU9FNZR

Düşünüyorum öyleyse varım. Descartes demiş bu felsefik cumleyi. Evet düşünüyorum hep düşünüyorum da düşündüğümü düşünemiyorum. Düşündüm de ailem geldi aklıma çocukluğum ,dertsiz tasasız sorumluluğum olmadan koşup oynadığım,sokaktan alelacele gelip yarım yamalak elimi bulaşık yıkayıp aç karnıma bir şeyler doldurup tekrar sokağa koştuğum o çocukluğum. bazen çamurda batak bazen kumda yalın ayak.top peşinde nefes nefes kan ter içinde, çocukluğum.
Aile çok önemli, beni bu kadar mutlu eden çocukluğumu hissettiren ailem bazen gürültü patırtı olsa da,yüksek sesler çınlasa da odamızda,yinede canım ailem. bir keresinde oyun oynarken başka mahalleye gitmişim yolumu kaybetmiştim çok zordu o saatler sahipsiz ailesiz kimsesiz olmak. Sığınacak bir yuvanın kaybolması korumasız korunaksız olmak.
Ailemiz sığınabileceğimiz en güvenli barınak.bazen kızsak ta darılsak da isyanda etsek sokakta ki en iyi insan ailemizdeki en kötünden iyi değildir.
Peki aile nasıl olur? yada nasıl olmalı? iki kişi bir araya gelir biri anne biri baba olunca mı aile olur?
bazen kanallarda telaffuz ederiz, edenler de olmuştur.Burada aile gibiyiz diye coşkulu söylemler olur,demek ki aile olabilmek için kan bağına gerek yok.Aileyi aile yapan unsurlara bakarsak koşulsuz sevgi,şefkat,tahammül,bağlılık, ve en önemlisi GÜVEN.bu saydığım unsurları özellikleri başkalarında bulmak çok zordur hepsi bir arada bir yerde bulmak imkansız olabiliyor da peki bu unsurları kimler oluşturuyor.Anne baba elbette bu ikili ailenin temel taşları birinden biri yoksa kanatlardan biri kırıldı demektir.Hele anne yoksa yuvanın ailenin yanında o zaman felaket sizinle demektir.Kendimden biliyorum yaşadım çünkü Baba gözü dışarda kötü alışkanlıklar edinmiş belli ki huzursuz bir aile,çocuklar huzursuz sığındığımız ailede huzursuzluk hakim ama emin olun dışarısı şirin gözükse de huzursuz ortam bile olsa aile en güvenilir sığınak. Toplumun temel taşıdır aile.Yaşınız ilerlese de yeni bir aile kursanız da herhangi bir zorlukta yada mutlulukta ilk sığınmak istediniz ve paylaşmak istediğiniz o geçmişte varlığınızın sebebi sizi siz yapan ailenizdir. Buda bizi en çok mutlu eden olaydır.Aileyi düşünmek sevdiklerimizi düşünmek bizi biz eden tek unsur.Her ne olursa olursa asla ailemizden kopmayalım ve bir şey yaparken onların üzülüp mutlu olacağını düşünerek hareket edelim.Sevgiyle kalmanız umuduyla hep sevgiyle ve saygıyla kalın.

(Biroll teşekkürler emeğine yüreğine sağlık )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet