En Yakın Arkadaş ve Benzersiz Özelliği

Yeni nesil “kanka” , “en iyi arkadaş” ım demekle olmuyor bu işler..Laftan değil kalpten gelir arkadaşlık.Bize kattıkları, sizin kattıklarınız.Ne gibi benzersiz özelliklere sahip oluyor bu dostluk bir bakalım;

foto

Kendi dışınızda birini kendiniz gibi sevdiğinizi anlarsınız..
Evet yeri gelir kendiniz gibi seversiniz onu ..Sevincinde kendiniz yaşamış gibi,üzüntüsünde kendinize olmuş gibi üzülür birlikte yaşarsınız duyguları,birlikte gelirsiniz üstesinden.

O’na karşı bir sorumluluk almanız gerekirse düşünmeden kabul edersiniz.
Onunla ilgili alacağınız her sorumluluğu nedensiz karşılıksız, birkez tereddüt etmeden kabul edersiniz.Çünkü karşılıksız mutluluğunuzu istersiniz.O mutlu olursa kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Herhangi birinizin yaşadığı zorluklara birlikte yılmadan göğüs gerersiniz.
Bazen yılarsınız bazen dayanamazsınız.Ama birlikte göğüs gerer, her güçlüğü birlikte atlatırsınız.Buda sizi daha güçlü kılar.

Sadece konuşma değil , iletişim kurma yeteneği kazanırsınız.
Çünkü sadece konuşmak için sohbet etmezsiniz.Her sohbetinizde birbirinizi anlar,dinlersiniz.İletişimkurma becerisi kazanırsınız.Öyle zaman olur ki , susarken bile birbirinizi anlarsınız. Tek kelimenizde birbirinizin ne demek istediğini anlarsınız.,

6358704159796946421614556875_Best Friends

Birine teselli verme , birini koruma kapasiteniz güçlenir.
Çünkü en umutsuz anında bile var gücünüzle onu teselli edersiniz.En savunmasız anlarında kol kanat gerersiniz.

Hiçbirşeyi içinize atmaz, gönül rahatlığıyla içinizi dökebileceğiniz biri olduğunu bilirsiniz.
İçine kapanık hallerinizden vazgeçer, sonsuz güveninizle içinizden geçenleri söyler, tüm duygu ve düşüncelerinizi gönül rahatlığıyla paylaşırsınız.Bu size ve psikolojinizede iyi gelir.

Eğer uzak mesafedeyseniz onun varlığını hissedersiniz.
Ayrı şehirlerde yada uzakta kalmak zorunda olduğunuzdada varlığıyla yaşamayı öğrenirsiniz.Bir telefon kadar yakınızda olur, mesafeler engel tanımaz herzaman o sizin en yakın arkadaşınızdır.

Kendiniz en önemlisi aileniz dışındaki birini herşeyiyle kabul etmeyi öğrenirsiniz.
Çünkü siz kendinize ve ailenize alıştınız.Ama onunda iyi kötü her özelliğini kabul eder, herşeyiyle seversiniz.Hata yapsa bile yanında durursunuz. Gerekirse ona kızar ama asla laf söyletmezsiniz.

Kimseye söyleyemediğiniz şeyleri ona anlatır, kendinizi sevdiğiniz ve sizi seven kişinin gözünden görürsünüz.
Kimseye anlatamadığınız yeri geldiğinde kendinize bile söyleyemediğiniz şeyleri sadece ona anlatırsınız.Sizi sevdiğinden emin olduğunuz kişinin gözünden kendinizi görme ve dinleme şansını yakalar bu ayrıcalığa sahip olursunuz.

Bir başkasının başarısını ve mutluluğunu kıskanmaz , aksine mutlu olursunuz.
Çünkü siz onu kendinizden ayırt etmiyorsunuz. Mutluluğundada başarısında da kendinize olmuş gibi mutlu olur birlikte paylaşırsınız.

Her özelliğinizle sevilmeye layık olduğunuzu görür , eksiklik duygunuzdan kendinizi arındırırsınız.
Çünkü oda sizi her özelliğinizle kabul eder.Sizde herşeyinizle sevilmeye layık olduğunuzu görürsünüz. Eksiklik ve yetersizlik duygularınızdan arınır, kendinize güveniniz yerine gelir.

Onun yaşadığı şartlar dışında onun hep yanınızda olduğunu bilirsiniz.Her zaman aklınızın bir yerindedir.
Yaşadığı şartlar , bulunduğu koşul ne olursa olsun hep yanınızdadır ve siz bunu hissedersiniz. Aklınızın bir köşesinde hep vardır.Ve sizde onun..

Bir insanı tanımayı , tanımanın ne demek olduğunu öğrenirsiniz.
onu çok iyi tanırsınız.Eğer kendini kötü hissederse , daha birşey söylemeden ağzını açmadan anlarsınız.O da sizi tanır.Bazen susarsınız , gözler ve hisler konuşur.

Tek başınıza cesaret edemediğiniz şeyleri , eğer o yanınızdaysa gerçekleştirdiğinizi görürsünüz.
Çünkü cesaretiniz gelir, siz birlikte güçlüsünüzdür. Tek başınıza gerçekleşirmeye korktuğunuz, kaçtığınız birçok şeyi o yanınızda olduğunda birlikte gerçekleştirsiniz.

Ve O’nun yanınızda olduğu sürece geleceğinize kaygı ve endişeyle değil , ümitle bakarsınız.
Hep yanınızda olacaktır, sizde Onun yanında.Geleceğinize kaygıyla değil , ümitle bakar hayalerinizden vazgeçmezsiniz. Birlikte ulaşırsınız.

arkadaş

En yakın arkadaşlar kıymetlidir.Bir parçanızdır.Her anınızda sizinledir.Sizi siz olduğunuz için kabul eder.Size güç verir, birlikte güçlü olursunz.Kalpten sever, sevilirsiniz.Sizde en yakın arkadaşınızın kıymetini bilin, ona birkez daha sarılın.
En yakın arkadaşıma ithafen..

18206455-256-k436071

Henüz 1 adet yorum var “En Yakın Arkadaş ve Benzersiz Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet