Erkekler Hakkında

erkeklerErkeklerle ilgili kadıların erkeklerde hoşlarına gitmeyen giyiniş ,davranış, sözleri gibi bir çok yazı muhakkak ki okumuş veya bir kaç kişinin aralarında yapmış oldukları diyalogları duymuşsunuzdur. Erkekler hakkında her yerlerde ha bire birtakım eleştiriler yapılmakta ve kadınların erkeklerde olan beklentileri konuşulmakta lakin bunu tek taraflı düşünmemek lazım ister kadın olsun ister erkek olsun her iki tarafı da dinlemek lazım. Sorunları orta bir noktada buluşturmayı denemeliyiz. Sadece kadınların mı erkeklerde hoşlarına gitmedikleri hareketleri var hayır keza erkeklerinde kadın hakkında şikayetleri mevcut bunları maddeler halinde inceleyelim.

 

  1. Makyaj ve süslenme olayının abartılması : Kadınlar erkeklerin bakımlı kadınları beğendiğini düşünür evet kısmen haklılar lakin bununda bir dozunun olması gerekmektedir. Kimi bayanlar makyaj olayını abartarak birer resim tablosu haline gelmekte. Oysaki abartılmayan doğala yakın makyaj oranı erkeklerin daha çok ilgisini çekmektedir.
  2. Kadının olmazsa olmazı alışveriş : Erkekler kadınların alışveriş yapmasına kızmaz aslında kızdıkları nokta şudur kadının mağaza mağaza dolaşıp bir şeyi beğenmekte zorluk çekmesi ve kıyafeti denerken erkeğin uzun süre beklemesidir.
  3. Estetik : Kadınların kendilerinde beğenmedikleri yerlerini estetik ile düzeltme çabasına girmesi botox gibi dolgu gibi yapay şeylerle kendini güzelleştirme çabası içerisinde olması kadını itici kılıyor.
  4. Saçlar : Erkeklerde kadının saçları ilgi çekmektedir. Makyaj ve süslenme olayındaki gibi abartılmayacak şekilde olması kâfidir. Örneğin saçları topuz yapmak veya dağıtmak ve ten rengine uygun bir saç rengi seçmeleri. Ama kuaförde geçirilen saatler erkeklerin pekte hoşuna gitmemektedir.
  5. Uzun Tırnaklar : Bir çok araştırmaya göre kadınların elleri erkeklerin hoşuna gitmektedir. Lakin çok uzun tırnaklar erkeklerde kadının cadılık duygusunu uyandırdığına inanmaktadır.
  6. Şikayet : Bu konu erkeklerin en çok yakındıkları bir konudur. Kadının sürekli birşeyleri beğenmeyişi her şeyde şikayetçi olmaları durumu erkekler ilk zamanlarda her ne kadar alttan alıp ses etmese de ilerleyen zamanda bıkkınlık yaratmaktadır. Kadının erkek üzerinde kendini kanıtlama çabası ise erkeği çıldırtıyor.
  7. Film : Kadın ve erkeğin film zevklerinin bir birinden ayrı olduğunun farkındayız erkekler genellikle aksiyon,fantastik gibi filmleri tercih ederken kadınlar ise romantik film izlemek istemeleri erkeklerin sıkılmasına neden oluyor.

Henüz 1 adet yorum var “Erkekler Hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet