Evde Doğal Bakım

Bakımlı bir kadın nasıl olmalı dendiğinde akla gelen pahalı maskeler kremlerdir. Oysa bakım bu para döktüğümüz şeylerden ibaret değildir evde yapabileceğiniz çok güzel bakım maskeleri vereceğim. Eğer bunu okuyorsanız bunları yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

peeling_

Bir çok sorunu olan el çatlakları ile başlayalım. Elleriniz özellikle kış aylarında çatlıyor olabilir. Ancak bakımın mevsimi yok bayanlar. Kendinize zeytin yağı (2-3 damla) ve limon sıkıp bır karışım elde edıyorsunuz. Bu karışımı ellerinize sürdükten sonra bir saat bekletiyorsunuz. Daha sonra ılık su ve sabunla güzelce ellerinizi yıkadıktan sonra pamuk gibi ellere sahip oluyorsunuz. Bir diğer el içim maske ise bal zeytin yağı. Bu karışımı ellerinize sürdükten sonra tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yapın kan dolasımı artırın.  Tırnaklarınıza gelince eğer kırılan ve çatlayan tırnaklarınız varsa herkesin bildiği gibi ılık limonlu suda bekletmek en güzeli ancak bir bilinmeyende ben eklemek istiyorum. Lavanta yağı tırnaklarınıza sürdüğünüz takdirde ne kadar güçlendiğini ve tırnaklarınızı koruduğunu göreceksiniz.

Eller den önce gelen ve bakım yapılması sart olan da yüzümüz. Bakım yaptığınız takdirde ne kadar canlı göründüğüne şaşıracaksınız.

Yüz maskesi olarak önerim süt ve yumurta sarısı. Bunları bir karışım haline getiriyoruz ve yüzümüze sürüyoruz. Daha sonra ıslak nemli bir bez ile yüzümüzü kapatıp 10 dk bekledikten sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkıyoruz.( yüzünüzü her zaman soğuk su ile yıkayın kan dolasımı hızlanacaktır ve cildiniz daha canlı görünecektir). Yüzümüzün baş belası olan siyah noktalar. Bunun için iki tane maske önerim var. Biri limon ve karbonatı bir maske haline getirip yüzünüze sürüyorsunuz ve kuruyana kadar bekledikten sonra soğuk su ile temizliyorsunuz.  Diğeri limon ve yoğurt bunu da aynı şekilde bir maske haline getirip yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekleyip soğuk su ile temizliyorsunuz.

Saç bakımına önerim ise bal ve limon maskesi. Bal saçınızı besleyecek ve daha parlak gösterecektir. Saçınıza yetecek miktarda bal ve bir adet limonu bir maske hazırlıyorsunuz. Sacınıza bu maskeyi uyguladıktan sonra bir bandaj ile sacımızı sarıyoruz. 30- 45 dakika beklettikten sonra sacımızı yıkıyoruz.

Haydi bayanlar kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet