Game Of Thrones 6. Sezon Geliyor

Evet… Dört gözle beklenen dizi için geri sayım başladı. Hala daha bilmeyenler için 6. sezonun gösterim tarihini söyleyelim…24 Nisan 2016 tarihinde ilk bölüm bizlerle buluşmuş olacak.

Şu zamana kadar 5 sezondur seyircisinin karşısına çıkan Game Of Thrones dizisinin, 6. sezon için onay aldığını daha önceden bilenleriniz mutlaka vardır.  Bugün itibariyle yeni bir fragman daha yayımlandı ve tarihini net olarak seyircilerine göstermiş oldu.

gameofthrones6

Çok sevilen dizinin, özellikle kadınlar tarafından sevilen güçlü karakteri Jon Snow 5. sezonun son bölümünde saldırıya uğrayarak ölmüştü.. Ancak diziye dair oluşan dedikodularda 6. sezonda Jon Snow’u tekrar göreceğimize dair haberler çıktı ve çoğu Game Of Thrones seyircisi 6. sezonda en çok bunu merak etmekte. Ayrıca bir kaç sezondur ismini oldukça duyduğumuz ancak 5.sezonda tam anlamıyla görebildiğimiz White Walker’lar ile ilgili gelişmeleri de çok merak ediyoruz. Dizinin seyrinde ne olur bilinmez ama çok heyecanlı bir sezon ile karşılaşacağımız bir gerçek…

Game Of Thrones ilk sezonunu 2011 yılında seyircilerini buluşturduktan sonra her yıl hiç bir şekilde aksatmadan sezonlarının devamını getirdi. Her sezonunda heyecanın, romatizmin, aksiyonun ivme kazandığı dizi seyircisi tarafından çok tutuldu.

Her hafta düzenli takip edende var, biriktirip bir kaç günde bir sezonu bitiren de… Çünkü dizi her şekilde insanların bir duygusuna hitap ediyor ve bir şekilde kendisini izlettiriyor. Türkçe anlamı ile Taht Oyunları olan dizinin oyuncularının da çok güçlü olduğu bir gerçek… Bunu ilk sezondan itibaren iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Amerikan dizilerinin alışılagelmiş aksanından farklı olarak ingiliz aksanının duyulduğu dizi ilk zamanlar benimsenmese de sonradan sizi aşık edebilecek bir boyutta oluyor.

Dizinin en sevilen yanlarından biride beklenilen, tahmin edilen sonuçlar değilde çok daha farklı bir şekilde seyrine devam ediyor olmasıdır. Dizinin ekibi, oyuncuları, seyircilerin gönlüne taht kurduğu gibi soundtrackları da oldukça gözde. Özellikle jenerik müziği bazı düğünlerde giriş müziği olarak kullanılabiliyor. Bunu da yeni gelin ve damat adaylarına bir ipucu olarak vermiş olalım:)

Dizi hakkında fazla bilgisi olmayan insanların, ün sahibi kazanmış olması sebebiyle belli bir gruba hitap  edebilmek, dizi hakkında bir kaç söz söyleyebilmek, dizi üzerinden geçen muhabbetlere katılabilmek adına sezon yarılarından başlamamalarını tavsiye ediyorum. Konuya asla vakıf olamayacakları gibi neler kaçırdıklarının da farkında olmayacaklar. Diziyi tekrar tekrar izleyenler Game Of Thrones’un kitabını okuyup kendi hayal dünyalarına göre de bir film çekebilirler 🙂

Dizinin akıllarda kalan sahneleri sosyal medyalar üzerinden izleyerek bu sayılı günleri geçirebiliriz. Unutulur mu bilmem ama 5.sezonun tüm bölümlerini bir kere daha izleyemeye ne dersiniz?

Haydi başlayalım…

 

 

4 adet yorum “Game Of Thrones 6. Sezon Geliyor

  1. Favori dizilerim: Breaking Bad, The Walking Dead, Better Call Saul, Game of Thrones e hiç ısınamadım. spartacus vs hiç izlemedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet