Huawei ve Turkcell 4 Buçukta İlkleri Hayata Geçiyor

4.5 G birçok özelliği dünyada ilk defa Turkcell’de Test ediliyor. Turkcell’in Huawei ile yaptığı anlaşmada 4.5 Gnin günümüz teknolojisinin en yeni özelliklerini dünya çapında ilk olarak kendi şebekesinde test ediyor. Testin olduğu alanda yeni yazılım Öncelikle Turkcell’e ait olup 4.5 g sonrası ise test bölgesi olarak Antalya şehri şebekeye uygulanan Huawei bu testlerle de yazılımlarını son derece güçlü bir hale getirmek için çalışıyor. iki şirketin yaptığı ortaklık sonucunda beşgenin Öncü olması bekleniyor. 4.5 ki dünya çapında son derece güçlü olan sirkelerden Türkiye’de Kuran Turkcell şirketi Huawei ile yaptığı işbirliğiyle 4.5 gr kullanan yeni teknolojileri geliştirme aşamasında çalışırken kendi şebekesi üzerinden de test etmeye başladı. Şehir olarak Antalya seçilmesi ile birlikte proje kapsamında test edilmiş 4.5 ki özelliklerini test ettikleri alanlar endüstriden giyilebilir teknoloji ye kadar akıllı şehir bileşenleri tarım onlarca farklı alanda yayılmaktadır.

huwai08

Hedeflerinin dünyayı 5G sisteminde Öncü olmak istediklerini bildiren kuruöz Huawei şirketinde 4.5 ki teknolojisinde dünyada ilk olan Turkcell şebekesi ile test edilmesinde son derece önemlidir. rol oynamakta ülkemizde 1 Nisan’dan itibaren son derece önemli gelişme yaşanmaya başlandı. dünyanın en güçlü olan 4.5 şebekesi artık ülkemizde 4.5 kimin getirdiği teknolojik yeniliklerden dünya çapında ilk defa Turkcell lerin faydalanması sağlanıyor. Mekke’ye giden yol mobil şebekeler yeni teknolojiler son derece daha hızlı adapte olurken de güncel sürümler dünyada ilk defa kullanılan 5G sisteminde Öncü olmak istemesidir. Turkcell’in altyapı iş ortaklarından bir tanesi olan Huawei 11.1 sürümünü dünya operatörlerinden hiçbir yerde açılmamış gen Antalya’da gerçekleştirilen testlerde 12.1 sürümü yanlış şebeke denemeleri yapılmakta.

2017 yılından itibaren dünyada kullanılmaya başlanacak olan projede akıllı ev akıllı şehir bileşenleri gibi cihazlarda akıllı araç trafik çözümleri tarımsal çözümler Sağlık Bilimleri uzaktan takibi ne kadar birçok alanda efektif hale gelmesi planlanıyor.

2 adet yorum “Huawei ve Turkcell 4 Buçukta İlkleri Hayata Geçiyor

  1. Ben hala 3G deyim. Adamlar 9G ye geçecek -_-. Ne kadan da anti-teknolojikim ya 🙁 üstelikte fibersohbet üyesiyken 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet