İlişkinizi Taze Tutmanın Yolları

iliski

Yaşanılan çağın özelliği olsa gerek, her şeyi çok çabuk tüken insanlar olduk. Her şey çok hızlı ilerliyor ve çoğu zaman bundan hiç şikayet etmez durumdayız. Ancak iş güzel şeylere gelince bu durum değişiyor haliyle, şikayetler boy göstermeye başlıyor. Güzel şeyler de aynı hızla geçip giderken; dostluk, arkadaşlık, aşk, sevgi gibi duygular da bu akış içerisinde önemini yitirmeye başladı. Özellikle ilişkiler çabucak eskir hale geldi. Etrafımızda sıkça ilişkilerinin monotonlaştığından şikayet eden çiftler görür olduk. Bunlar her ne kadar birbirlerini seven çiftler olsa da ilişkilerinden sıkıldıklarını, eski heyecanının kalmadığından yakınan çiftler oluyor çoğu zaman. Bunun birçok sebebi olabilir elbette. İlişki hayatın kötü gidişatına ayak uyduramıyor olabilir, çiftlerden biri kötü bir dönemden geçiyor olabilir. Ancak tüm bu olumsuzların ilişkinin gidişatını zedelemesine izin vermemek gerekiyor. Sizin de tazelenmesi gereken bir ilişkiniz olabilir veya etrafınızda heyecanını kaybetmiş ilişkiler olabilir. Ve size göre olumsuz bir ilişkiniz varsa dışarıdaki mutlu çiftler gözünüzü daha çok batıyordur. Sizin ilişkinizde olmayıp da onlarda olanın ne olduğu peşine düşebilirsiniz. İşte bu noktada umutsuzluğa kapılmayın ve ilişkinizin en başlarını düşünün. O zamanlara dönüp, neden daha önce daha mutlu olduğunuzu anlamaya çalışın.

Kişi yeni bir ilişkiye başladığında partneri ile daha ilgili olur. Dolayısıyla birlikte edilen sohbetleri ve birlikte geçirdikleri her anı daha da önemser. Ancak ilişki ilerledikçe görüşmeler sıklaşır ve rutin bir hale gelir. Öncelikle bunun dışına çıkın. İlk adımınız rutinin dışına çıkmak olsun. Bu demek değil ki birlikte safariye çıkın. Birlikte gittiğiniz mekanları değiştirebilirsiniz. Farklı mekanlar farklı sohbet konuları açmanıza, birbirinizi daha keyifli dinlemenize olanak sağlar. Farklı arkadaşlar edinerek, birlikte sosyalleşerek de hayatınıza renk katabilirsiniz.

Birbirinize küçük sürprizler yapın. İlişkiyi taze tutmak için bu adımı kesinlikle atlamayın çünkü atacağınız her küçük adım sizi kesin çözüme doğru götürecektir. Sabahları tatlı bir söz ile uyandırın mesela ya da ne zamandır söylemeyi ihmal ettiğiniz sevgi sözcüklerini, gün içerisinde beklenmedik bir anda söyleyin.

İlişkiyi tazelemek için partnerinizi övmekten, ona iltifat etmekten kaçmayın. Saçın çok hoş duruyor, üzerindeki gömlek sana çok yakışmış gibi basit ancak etkili cümleler karşı tarafın kendisini daha mutlu hissetmesine sebep olacaktır. Dolayısıyla bu mutluluk ilişkinizi de etkileyecektir.

Tüm boş vaktinizi birlikte geçirmeye çalışmaktan vazgeçin. Sizin hoşlandığınız ancak partneriniz hoşlanmadığı bir etkinlik yapmaktansa, ayrı ayrı keyif aldığınız ortamlar bulunmak daha mantıklı olacaktır. Hem siz kendinizi iyi hissederseniz, hem de mecbur olduğunuz için sevgilinizin yanına bulunma zahmetinden kurtulursunuz. Sadece birbirinize bağımlı şekilde yaşarsanız farklı sosyal bir çevreniz olamayacağı için birbirinize anlatacak da çok fazla konunuz olmayacaktır. Dolayısıyla sohbetiniz keyifsiz hale gelecektir ve ilişkiniz bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

En önemlisi birlikte olmak için kurduğunuz hayalleri, birlikte yapmak istediklerinizi hayal edin. Onları gerçekleştirmek için çabalayın, harekete geçin. Yeni hayaller kurun ve yine onlara ulaşmak için çabalayın. Ve unutmayın ki her şey sizin elinizde..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet