İnstragram’da Takipçi Hilesinden Nasıl Kurtulurum

Dilediğimiz fotoğraf ve videoları dünya ile paylaşmamızı sağlayan İnstagram, artık 7’den 70’e herkes için tanıdık bir mecra. Hashtag ismi verilen etiketlerle dünyanın dört bir yanından, istediğimiz içeriğe ulaşabiliyor, fotoğraf ve videolara yorumlar bırakarak milyonlarla etkileşim kurabiliyoruz.

İnstragram'da Takipçi Hilesinden Nasıl Kurtulurum

Buraya kadar her şey tanıdık; peki ya bir sabah uyandığınızda İnstagram’ınızda tanımadığınız, takip etmediğiniz onlarca kişiyi takibe aldığınızı gördüyseniz? Öyleyse son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan bir virüs hesabınıza bulaşmış demektir! Birçok üye bu sebeple hesabını kapatıp yeni bir hesap açma kararı bile alıyor. Fakat endişelenmeyin, çünkü çözümü çok kolay.

İnstagram’a Neden Virüs Bulaşır?

Teknik olarak virüs bulaşmasının sebebini bot uygulamalar olarak açıklayabiliriz. Bot uygulamalar, genelde kullanıcıların bilerek veya fark etmeden yüklediği programların şartlarında kabul ettiği “erişim müsaadesinden” dolayı hesabınıza ulaşma yetkisi kazanan zararlı içeriklerdir. Bu uygulamalar kontrolünüz dışında beğeni, takip gibi işlemleri sizin hesabınız adına yapar ve böylece kendinizi bir sabah uyandığınızda, İnstagram’ınızda +100 yeni ve hiç tanımadığınız hesabı takip ederken bulabilirsiniz.

İnstagram Virüslerinden Kurtulmanın 2 Yolu

  1. İnstagram virüsünden kurtulmanın ilk yolu, “Ayarlar” sekmenizden “Uygulamaları Yönet” kısmına girip zararlı içeriklerin yanındaki “Erişimi İptal Et” kısmına tıklamaktır.

 

  1. İkinci ve daha az bilinen bir diğer kurtulma yolu ise, hesabınızdan çıkış yapmanız – şifrenizi değiştirmeniz ve tekrar girişyapmanız olarak açıklanabilir.

2 adet yorum “İnstragram’da Takipçi Hilesinden Nasıl Kurtulurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet