KADINLARIN ALISVERIŞ TUTKUSU

 

Kadın demek alışveriş demek alışveriş demek kadın demek. Bunun aksini idda eden var mı? Kadınların alıveriş tutkusunu bilmeyen yoktur. En güzel iyileştirme yöntemidir kadınlar için alışveriş. Erkeklerin bu konuda bizi anlaması mümkün değil bayanlar…

Aşk acısının ilacı güzel bir alışveriş!

Evetttt … diyenleri duyar gibiyim. Çünkü her kadın bir ask acısından sonra kendini ya bir kuaförde ya da bir mağaza da deli gibi alışveriş yaparken bulmuştur. Bunun sebebi bence tamamen kendine güvenini geri kazanma çabası. Tabi ki acıları geçirmiyor dediğim gibi güven, yeni bir şeye sahip olmanın mutluluğu ya da siz ne derseniz.

Her insan istediği her şeye sahip olmak ister. En çok biz kadınlar. O ayakkabıda benim olmalı. O elbise o ceket o etek o bot o kolye o pantolon o o o… Hepsi benim olmalı. İnsanın yaratılışında var bir kere doymamak bu biz kadınların suçu değil ki.

Birde hayatın lüksleşmesi var tabii ki. Bundan bir 10 yıl öncesine gidelim çok fazla değil. Kaç ayakkabınız vardı mesela. bir iki üç? Kaç sene giyerdiniz bir ayakkabıyı? Ben size söyleyeyim, bir yazlık bir kışlık ayakkabı senelerce giderdi. Ya simdi öylemi uzunu kısası topuklusu topuksuzu tabası siyahı kışlığı yazlığı baharlığı… Bu kalabalıkta nasıl mutlu olduğumuz bir muamma.

fashion-shopping-girls-illustration

Bu alışverişe o kadar çok para döküyoruz ki… Onu da alayım bunu da alayım derken bir bakmışsınız kerdi kartı borcu kabusunuz olmuş. Biz kadınlar çok şey almak ama ucuza almak isteriz. Bu mümkün hadi gelin alışveriş canavarlarının sırlarına bakalım.

En temel sır Sabırlı olacaksınız bir kere. Yeni sezon da çıkan bir ürüne gidip yapışmayacaksınız. Sabırla indirime girmesini bekleyeceksiniz. Elleri mahkûm elbet bir indirim yapacaklar ellerinde kalan ürünlere. 200 tl olan bir ürünü indirimle yarı fiyatına alabilirsiniz hepimiz bir holding yöneticisi değiliz öyle değil mi? Sezon indirimleri takibi hayat kurtarır. Yazlıkları kışın almayı deneyin mesela. Ama biz sabırsız kadınlar aldıklarını hemen kullanmak isterler. Sabır bayanlar sabır…

Diğer sır kadınız sonuçta bir ipliği bir iğneye geçirmeyi bilmiyorsak ölelim. Defolu ürünler.! Ünlü markaların çok fazla defolu teşhir ürünleri satılıyor hem de çok ucuza. Size bir iğne bir iplik bir beceri ve gerekirse birde hayal gücü lazım. O ürünün defosunu saklayabilir aynı zaman da ortaya muhteşem şeyler çıkarabilirsiniz.

Ah biz kadınlar! şu elimize geçen fırsatları neden çöpe atarız bilmem. Size mağazadan alışveriş yaptığınız için bir kupon verdiler diyelim. Ne olduğuna bile bakmadan ya çöpe yada cüzdanın en dibine.  Nimet o atılır mı? (birde açıklamasını en alta minik minik yazmıyorlar mı hainler) Özellikle alışveriş siteleri kodlar yayınlıyor online alıverişlerde bu kodlar oldukça şahane fırsatları ayağınıza getiriyor.

Birde marka takıntımız var tabi. Çantan güzelmiş hangi marka? Pazardan aldım deyince bu sorunun üstüne bir tuhaf oluyor tabi. Ama bunlara takılmamak lazım. En az markalı bir ürünle yarışacak kalitede bir ürünü çok uygun fiyata almanız mümkünken neden paraları adamların ayaklarının altına döküyorsunuz? ( çünkü zenginiz paramızı nereye döksek diye düşünüyor uğraşıyor ve sırf hava atmak adına bunu yapıyoruz) Son olarak da bu ucuz ürünleri öyle elinizin koyduğu gibi bulamıyorsunuz tabi ki. Mağazalar çarşı pazarlar gezilecek başka çaresi yok! Kolay iş değil bir kadın olmak. Tabana kuvvet.

Ah biz kadınlar.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet