Kadir Gecesi özel..

imagesSelam Sevgili Fibersohbet.net Dostları Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Dualarimizi eksik etmeyelim vatanımızı bölmek isteyen hainlere meydan vermeyelim,O kadar canlar gitti ve bir sürü sehit verdik Yüce Allah bu güzel gecede dualarımızı kabul eylesin inşallah.Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor.Bu gece dualarımızı esirgemeyelim.Unutmayalım ki ;Dua kulun Allah’a derdini bildirmesi değil, o derdin dermanın ancak Allah olduğunu bilmesidir.Kadir Gecesi Ramazan ayının son on gününün içinde gizli olduğuna inanılan bir aydır.İslam dininde Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, “sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece” olarak kabul ediliyor. “Kim inanarak, sevabını ancak Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesinde kıyam üzere olursa (uyanık kalıp ihya ederse) geçmiş günahları affedilir. Gönül kapılarının açık olduğu ve ne dilenirse yerine geleceği bilinci ile yürekten dua edilmesi gereken özel bir gecedir.Bu güzel geceyi Mevlam bir daha görmeyi nasip eylesin inşallah.Dualarımız vatanımız uğruna canını feda eden Şehitlerimize devleetimize Millletimize kısaca Tüm islam alemine olsun.Sevgili Gönül Dostları Mevlam vatanımızı bölmek isteyen hainlere aman vermesin AMİN…Güzel bir ayetle sonlandıralım : Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tâ tan yeri ağarıncaya kadar.” (Kadîr sûresi, 1-5)
“Biz Kur’an’ı kutlu bir gecede indirdik.” (Duhân sûresi, 3)

8 adet yorum “Kadir Gecesi özel..

  1. Fibersohbet ailesine dahil olduğum için çok mutluyum. İnşallah bu güzel anları paylaştığımız gibi nice güzel günler paylaşırız. Hepinizin kandili mübarek olsun.

  2. Allah’ım bu güzel günde tüm müslüman aleminin ve Fibersohbet ailesinin üyelerinin dua’larını kabul eylesin inşallah Fibersohbet ailesinede şimdi’den iyi bayramlar diler Kadir gecelerinin kutlarım teşekkürler.

  3. Tüm islam aleminin kadir gecesi hayırlara vesile olması ve ülkemiz için en bereketli dualarımızla.. Hayırlı kandiller. TÜRKİYE.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet