Kalp Krizi Nedir

Kalp krizi miyokart enfarktüsü yetersiz kaynaklı kalp damarlarının tıkanık halinden ortaya çıkması sonucu kalici hasara uğraması görülmektedir. Nedenleri ise; risk faktörleri kroner arterlerde kalp kasına oksijen taşıyan atar damarlarda oluşan kıtalar thrombus sebebiyle meydana gelmektedir. Ateroskleroz sonucu meydana gelen durumlardan dolayı daralmış arterlerde oluşan arter duvarının içindeki çatlak ve fıtığı oluşumunu da tetikleyen bir faktördür. Atar damarda oluşan kesinti nedeniyle zaman içinde A ve B önemli darlıklar oluşturmaktadır.

Eve sonunda damar bir kızı ile tıkanarak gokart enfarktüsü ne getirmektedir. Kalp kasında kan ve oksijen akışını engelleyerek bölgedeki hücreleri öldüren Nekroz hasar gören kalp kası kasılma yeteneğini de ortadan kaldırır. Kalbin diğer kısmına da hasar gören bu bölüm işinde yapmak zorunda kalmaktadır. Sol karıncığın %40’dan fazlası yaşaması mümkün olmamaktadır. Kalp krizinde kroner Aferin tıkanmasıyla geri dönüşsüz olarak canlılığını kaybetme durumu ortaya çıkar. Bütün dünyada kalp krizi bir numaralı sağlık problemi olarak gündemdedir.

kalp
Kalp krizi olanları genelde Kalp Damar Hastalıkları risk faktörlerinden kaynaklıdır. Birçok faktörün fazla kiloya dar olan bir damarın üzerinde pıtı oluşmasına neden Taşıyan başka sebeplerden bir tanesidir. Bunaltıcı strese bunu tetikleyerek ani kalp krizlerine sebep olabilir birkaç senede kroner arter hastalığı için artmış komik değil reaktif protein fibrinojen seviyeleri de risk faktörleri olarak saplanmış inceliklerden bir tanesi folik asit ile dönüştürülmesi olumlu etkilerine de ait kesin tanılan kesinlikle bulunmamaktadır. Kalp krizinden dolayı gerçekleştirilen yetişkinlerde ani ölüm sebeplerinden bir tanesidir.
Kalp krizini tetikleyen faktörler bazı sebeplerden dolayı kalp krizi geçirme riski artıyor. Kalp damarında bulunan varlıklar kalp krizi geçirme riskini son derece yüksek seviyelere ulaştırıyor aşırı derecede fiziksel yorgunluğunuz varsa Kızgın sana Öfkeli iseniz negatif bir kişiliğe sahipseniz alkol tüketiyorsanız kahve trafik hava kirliliği kokain ağır yemekler seksüel aktiviteler son derece ciddi maddi sıkıntılar birçok tetikleyici faktörlerden bir tanesidir.

Damar hastalığı kalp krizine yol açan faktörlerin bir tanesidir. Öfke nöbeti veya aşırı heyecanlı kalp damar hastalığına yol açan ciddi bir faktördür. Tıkanmaya aday olan bir damarımız varsa damarın tıkanmasına yol açarak kalp krizi geçirme riski Yüksek derecede artarak Hayati tehlikeli ortam hazırlayarak yaşamı sonlandıran faktörler de ortaya çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet