Kamuda İnternet Yasağı

Önümüzdeki yıl mayıs ayından itibaren Singapur’da Çalışanların iş bilgisayarlarında internete girişleri engellenecek kamu çalışanlarının bilgisayarlarından internete girişimlerine engellenecek olması Times gazetesine göre Günümüzde en çok artan suçlardan birisi Siber güvenlik tehdidine karşı eposta ve Paylaşım belgelerini piyasaya yansıtılması engellenmek için yapılacağı belirtiliyor. Yetkili kişiler kamu çalışanlarına iş ile alakalı bilgileri e-postalara göndermeyi yasaklamanın planlandığına da bildirdi. Gazete yapılacak olan bu yasaklama ile ilgili bütün devlet kuruluşları bakanlıkları yargı organlarına gönderildiğini belirtti. Asya’da hizmet veren haber kanalı değişimlerden sorumlulukla ilgili bilgi iletişim gelişmelerinin kurumun değişiklik Siber saldırılara karşı son derece güvenli iş ortamı sağlayabilmesi için gerekli olduğunu bildirdi. Singapur hükümetinin sürekli olarak Bileşim ağının güvenliğini denetlediğini söyleyen İdea sözcüsü internet konusunda kutlamalarının bazı kamu kuruluşlarında başlamış olduğunu bildirdi.

internetyasak
Bir sene içinde de kademeli olarak bütün kurumlarda uygulanarak devam edileceğini belirtti yetkililer tarafından Henüz bir bilgi verilmese de kararın alınmasında son derece önemli Güvenlik ihlallerinin etken olduğu konusunda yorum yapılıyor yapılan yasağı karşı sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüyor. Singapur’un akıllı uslu imajıyla çeşitli paylaşımlarda bulundu yasağın sebebi hassas verilerle ilgili meslek çalışanlarında öğretmenleri de kapsaması son derece ileri gidilmiş bir durum olarak değerlendirilip yorum yapılıyor. Çağın en büyük sorunlarından bir tanesi olan Siber saldırılardan dolayı kendini adeta bir koruma kalkanı içine sokmak isteyen Singapur yönetimi kamu alanlarında Bütün devlet binalarında vergi daireleri okullar olmak üzere birçok Devlet kurumunda yasağı gündeme getirerek. Ciddi derecede tepkileri üzerine toplamak için adeta gün sayıyor birçok ülkede yapılan Siber saldırılar Singapur’un gözünü korkutmuş olmalı ki bu derece sert önlemler alıyor. Bu konu epeyce bir zaman daha gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

2 adet yorum “Kamuda İnternet Yasağı

  1. Aslında mantıklı bence. Hem böylece is verimi de artar. Çok vakit alan bişi internet. Şahsen ben is yerinde netten dizi bile izledim 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet