Kolpaçino 3. Devre

Serinin ilk filmini 2009 yılında tamamlayan Şafak Sezer, ikinci filmini 2011 yılında seyircisi ile buluşturdu.Şafak Sezer’in beklenen filminin 3. serisi 11 Mart 2016 tarihinde Kolpaçino 3. Devre olarak vizyona giriş yaptı.

İlk iki filminde beklediği beğeniye ulaşan Kolpaçino, diğer filmlerinin devamı niteliğinde olan filmi sinemaseverler ile buluştu. Ancak bu sefer seyircisini hayal kırıklığına uğrattı. Filmde ki senaryo tam anlaşılmamakla birlikte filmin komedi olup olmadığına dair şüpheye düşen izleyicisi oldukça fazla.

kolpacino3

Şafak Sezer’in hem yönetmen hem de başrol oyuncu olarak yer aldığı serinin ilk iki filminde espriler son seriye göre oldukça fazlaydı. Esprileri Türk halkının çoğuna hitap etmiş böylece serinin devamını merakla bekleyen bir kitlesi oluşmuştu.

Herhangi bir sebeple izlemeyen veya izleyemeyen sinemaseverler bir şey kaybetmiş değiller. Her ne kadar Türk sinemasına gidilerek katkı sağlanmalı ideolojine inansak dahi bazı filmlerin hak etmediği kanaatine varıyor.

Seriler arasında oldukça zaman olmasına karşın son seride gülünebilecek noktalar oldukça azdı. Komedi filmden sıyrılıp aksiyona kayan ancak aksiyonu da karşılamayan bir film yapılmaya çalışılmış. Şafak Sezer’in komedi anlayışına uymadığını düşünen bir çok insan bu filmi ona yakıştıramadı.

Beyazperde’nin değerlendirmesinde 5 üzerinden 2,5 almış olması bu değerlendirmemizi de doğrular nitelikte. Kültür farklılığından dolayı komik bulmadığımız filmler olabiliyor ancak bu sadece yabancı filmlerde gerçekleşebiliyor. Komik olan bir şey olduğunda toplumda kabul edilmiş bir olgu oluyor. Örneğin; ”Hadi yap” derken kafamızda Cem Yılmaz’ın sahnesi beynimizde o an canlanabiliyor. Ve buna o anca tebessüm edebiliyoruz.  Bu sebeple bizi bizden daha iyi tanıyabilen bir millet yokken duygu yoğunluğumuzu, espri anlayışımızı bizden başka kimse bilemez.

Serinin devamı gelir mi bilmiyoruz ancak Şafak Sezer’in bütün bunlardan ders alacağına inanıyoruz. İzleyicisinin değerlendirmelerini kulak arkası etmeyeceğine güveniyoruz. Eski filmlerinin tadına ulaşmasını diliyor, serinin devamı olmasa dahi başka filmler ile onu beyaz perde de görmek istiyoruz.

 

Henüz 1 adet yorum var “Kolpaçino 3. Devre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet