Milli Takımın EURO 2016 Serüveni

Türkiye A Milli Takımı’mız bilindiği üzere Avrupa Şampiyonası’na son dakikada Selçuk İnan’ın attığı serbest vuruş golüyle katılmaya hak kazandı.

 

Euro 2016 yolcusu

 

En iyi üçüncü olarak Euro 2016 ya katılmaya hak kazandık, Hırvatistan takımı da en iyi üçüncülüğe adaydı fakat onların önüne bir golle geçtik. Şimdi ise aynı grupta rakibimiz, enteresan bir eşleşme olacağı kesin. Grup aşamalarında son 10 maçı kazandık ve son dakika yükseldik bu bizim elemelerin ilk aşamasında ne kadar geride kaldığımızı gösteriyor.

Elemeler nihayete erince hazırlık maçları başladı Yunanistan, Katar galibiyetleri, İngiltere yenilgisi ve Karadağ dan galibiyetle döndük. Yunanistan maçı berabere bitti fakat 3-0 lehimize hükmen Uefa tarafından sonuçlandırıldı çünkü Yunanistan oynamaması gereken bir oyuncuyu maça dahil etti ve ceza yedi. Şuanda Slovenya Milli Takımı ile hazırlık maçımız devam ediyor ve dakika 60. 1-0 Burak’ın kafa golüyle öndeyiz.

Euro 2016 da ki gurubumuz D Grubu, rakiplerimiz ise: İspanya, Çek Cumhuriyet ve Hırvatistan.

İlk maçımızı Hırvatistan ile 12 Haziran’da saat 16:00 da oynayacağız, Hırvatistan bu grubun en zayıf takımı görünümünde ama bu şampiyonada süpriz yaşanma olasılığı yüksek. Sonra İspanya ve Çek Cumhuriyet’i ile oynayacağız.

İspanya favori tabi ki, Çekler ve Hırvatlarla oynadığımız 2008 Avrupa Şampiyonasını hatırlayanlarınız vardır. Son dakika golleri ile iki rakibi de elemiştik. Şimdi hesaplaşma zamanı diye düşünüp motive olup karşımıza çıkabilirler.

Fenerbahçe’nin kalecisi Volkan Demirel kadroya alınmadı, Gökhan Töre ve Yasin Öztekin gibi yıldız sayılabilecek gençleri de Fatih Terim tercih etmedi.

Görünen o ki, İngiltere maçında ki performansımıza da bakacak olursak, ikinciliğe oynayacağız. Dört puan bizim için yeterli olacaktır.

Şuan Slovenya maçı 75. dakika ve skor hala aynı 🙂

Henüz 1 adet yorum var “Milli Takımın EURO 2016 Serüveni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet