Panik Atak Hakkında Bilgiler

Psikolojik rahatsızlık panik atak kadın erkek ayrımı yapmadan birçok insanda görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın başlıca belirtileri beklenmedik panik durumları.

Ani çıkışlar, korkulan bir hayvan ya da o an karşısında gerçekleşen bir kaza veya şiddet görüntüsü, bu TV’de dahi olabilir, başaramama korkusundan kaynaklana panik durumları.

Panik Atak Hakkında Bilgiler

Panik Atak Nedir?

Panik atak aniden bastıran endişe ve panikleme nöbetidir. Bu gibi durumlarda hasta kendisinin farklı hastalıkları olduğu düşüncesi ile farklı korku nöbetleri içine de girebilir. Panik atak yaşayan şahıslar toplum içine fazla karışmaktan korkarlar. Yaşanabilecek herhangi bir durum karşısında nöbet geçirme olasılıkları yüksektir.

Panik Atak Belirtileri Nelerdir?

Panik atak belirtileri bir kaç madde altında toplanabilir. Bunlar kalp çarpıntısı, uyuşma ve karıncalanma, nefes kesilmesi, titreme, te boşalması, panik yaşadığı sırada ciddi bir hastalık geçiriyor kaygısı yaşama. Panikleme anında kişiler beyin kanaması veya kalp krizi geçirdiğini düşünebilir. Düşüp bayılacağını hatta çıldıracağını bile düşünebilir. Bazı yanlış teşhisler sonucunda verilen ilaç tedavileri bir işe yaramadığı gibi kişilerin metabolik sorunlar yaşamasına da sebep olurlar.

Panik Atak Anında Ne Yapmak Gerekir?

Panik atak anında ne yapmak gerekir? Şöyle ki panik atak psikolojik bir rahatsızlıktır. Öyle ise ilk tedavi kişinin kendi elindedir. Panik anında kişi ne iş ile meşgul ise korkusuna yenilmeden o işe devam etmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet