pokemon

Pokemon Çılgınlığı

Pokemon Çılgınlığı

Dünyanın odak haline gelmiş, ve gençlerin gözlerini büyüleyen Pokemon GO oyunu piyasaya çıkması daha 1 ayı doldurmamışken, ülkemizdede fazlasıyla rekabet görmüştür. Pokemon GO Niantic isimli oyun kurucu ve The Pokemon Company tarafından piyasaya sürülen, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunudur.

pokemon-cilginligi Pokemon oyunu sadece akıllı telefonlarla oynanabilir, gerçek yaşantıda bir başka kullanıcıyla beraber oyunun içerisindeymiş gibi Pokemon oyununun gerçekciliğini yaşayarak heycan katmaya devam ediyorlar.Oyuna yeni sürüm güncellemesi geldi ve, son zamanların en ses getiren mobil oyunu Pokemon Go için yeni bir güncellemeden sonra güzel bir hal almıştır. Oyunun geliştirici firması Niantic’in yayımladığı güncelleme ile Android sürümü 0.29.3’e iOS sürümü de 1.0.3’e yükseltilmiştir.
Pokemon oyununun ülkemizde çok fazla merak edilmesiyle beraber şimdiden daha Türkiye’ye yayılmadan çoktan alışkanlık haline gelmiş bulunmaktadir. Oyun google maps aracılığıyla istediğiniz anda Pokemon oyuncusunu google maps (haritalar) yoluyla bir başka mobil oyuncuyu izleyebilir ve rahatlıkla yakalayabilirsiniz.
Gençlere yönelik olan bu oyun ülkemizde sorun yaratacak gibi görünse de, ilerleyen zamanlarda yasaklanacak mı yada oyun Türkiye’de devam eder mi ? soruları şimdiden olay sorularının başındadır. Dünya çapında ilgi görmüş bu harika ve görseli mükemmel Pokemon Go mobil oyunu her oyuncu için basit görünse de küçük yaşta olan arkadaşlarımızın ebeveynleri ile sorunlar yaşıyacağı da ayrı bir muammadır.
Bizler çocukken televizyon başından ayrılmayıp sabah akşam Pokemon izleyen nesiller olarak, Pokemon Go mobil oyununun çıkmasıyla birlikte yeni nesil gençler artık rahatça Pokemoncu olarak gerçek hayatta keyifli dakikalar geçirecektir. Fakat son zamanlar ülkemizde olan sorunlar nedeniyle bunun Türkiye’de biraz daha gecikeceğini ele alarak bu yazımı burada bitiriyorum.

2 adet yorum “Pokemon Çılgınlığı

  1. fransada yeni bir trend evet.. gece gunduz ellerindee telefonla cevrelerindeki insanlardan pokeman avi icin yarisiliyor .Alis veris merkezleri kalabalik yerler tercih ediliyor. Hic tanimadiginiz kisiler sokakta oyununuza dahil oluyor :)) degisik bir akim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet