Pratik French Oje Yapımı

Bütün kadınların bildiği french oje aslında bir tutkudur. Fransız manikürü olarakta bilinen bu oje renkli ojelerin aksine bazen kabus olabiliyor. Nedeni ise sürülmesinin oldukça zahmetli olması.

Peki bunun kolay bir yöntemi yok mu? Elbette var. Bu yazımızı okuduktan sonra kolay french oje sürmenin keyfini yaşayacaksınız.

frenc

Öncelikle French oje için kullanılan 3 çeşit ojenin kodunu öğrenelim. Bu kodlar Flormar markasına aittir.

  1. 319
  2. 310
  3. Parlatıcı

Öncelikle yapmamız gereken şey tırnaklarımızı ve ellerimizi temizlememek…

Birinci aşamamızda 310 numaralı ojeyi avuç içinde baş parmağın altındaki etli noktaya yoğun bir şekilde enlemesine sürüyoruz. Ardından tırnaklarımızı dikkatlice bu sürülen kısma batırıp çıkarıyoruz.

Örnek olarak söylemek gerekirse, Sol elimize enlemesine sürdüğümüz 310 numaralı ojenin üstüne sağ elimizin tırnaklarını birer birer batırıp çıkarıyoruz. Aynı işlemi sol el içinde sağ elimize enlemesine sürdüğümüz 310 numaralı ojenin üstüne sol el tırnaklarımızı birer birer batırıp çıkarıyoruz.

Bu işlem sırasında uç kısımları kalın veya ince yapmak sizin elinizde. Tırnaklarınızı çok batırırsanız kalın, az batırırsanız ince bir çizgi elde edersiniz. Sonrasında avuç içimize sürdüğümüz ojelerin kalan kısımlarını aseton yardımıyla siliyoruz.

Bu işlem kadınlar için en zor olan kısım. Deneyen kadınlarımız şaşkınlıklar içersinde kalacak. Çünkü hiç bir şekilde bozulma olmadan bir çizgi halinde Fransız manikürünün beyaz uç kısmı yapılmış olacak.

Tırnaklarımızın uç kısımalarındaki çizgiler kuruyana kadar bekliyoruz…

Gelelim 2. aşamaya…

İkinci aşamada 319 numaralı ojemizi uç kısımlar kuruduktan sonra ister bir kat ister iki kat olarak sürüyoruz. İki kat sürmeniz biraz daha koyu bir ton elde etmenizi sağladığı gibi aynı zamanda dayanıklılığını da arttıracaktır.

Üçüncü aşamamız ise çoğu zaman unutulan ancak önemli noktalardan biri; Parlatıcı…

Parlatıcı hem tırnaklarımızı daha parlak ve daha sağlıklı gösterir, hem de ojenin kalıcılığını arttırır. Bu aşama sizin tercihinize göre değişir.

Bu pratik yöntem sayesinde tırnaklarınız daha bakımlı gözükecek ve kuaförlere bu işlem için gitmek zorunda kalmayacaksınız.

Tırnaklara en yakışan oje French sayesinde gözler hep ellerinizde 🙂

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet