Pratik Mutfak Sırları

Hayatı kolaylaştıran pratik mutfak sırları aslında herkesin bildiği ama çoğu kişinin uygulamadığı şeylerdir. Biz burada en az bilinen pratik bilgileri paylaşacağız. Buzdolabına koyduğunuz domateslerin çabuk çürümemesi için saplarını koparmayın ya da koparıyorsanız saplı kısımlarını aşağıya getirin.

Pratik Mutfak Sırları

Böylece çürümeleri daha zor olacaktır. Ayrıca maydanozların çabuk sararmasını önlemek için onları kavanoza koyup buzdolabında muhafaza edin.

Mutfakta Kolaylık için Pratik Bilgiler

Mutfakta kolaylık sağlamak için pratik ama az bilinen bilgilerden bir tanesi de karınca gönderme yöntemidir. Sizi fazla zorlayan karıncalara karşı salatalık bile kar etmiyorsa kahve telvesini kullanın. Karınca gibi küçük hayvanlar kahve telvesinin kokusundan hoşlanmazlar, çünkü bu onların iletişimde zorlanmasına neden olur.

Pasta Yaparken Pratik Bilgilere İhtiyacınız Olacak

Pasta yaparken kullanılan en güzel pratik bilgi kullanılacak meyvelerin kararmasını önlemektir. Meyvelerin kararmasını önlemek için limonlu suyun içinde bir kaç dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer pastanızın kekinin tepe halinde kabarmasını istemiyorsanız fırına sürmeden önce üzerine bıçakla bir kaç kesik atın. Böylece eşit seviyede kabaracaktır. Ayrıca meyveli keklerde meyvelerin dibe çökmemesi için meyveleri önce pudra şekerine bulayın.

Fırını kolay Temizlemenin en Pratik Yolu fırını sıcakken temizlemektir. Çünkü fırın sıcakken kirleri hala yumuşaktır. Fırın temizlemenin diğer bir pratik yolu ise limon kullanmaktır. Fırın sıcakken kirlerin üzerine limon sürüp bırakın, soğuyunca da tuz ile ovalayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet