Rüya Gören Beyin Hafızayı Koruyor

Birçok bilim insanlarının yaptığı araştırmaya dayanarak yapılan bildiride rüya gören beynin hafızayı ciddi derecede koruduğu ortaya atarak belirtiliyor. Araştırmalara göre bir bilim dergisinde yayınlanan makaleye göre rüya görülen kısmı olan Gözlerin hızlıca oynatılarak RAM aşamasında ritim bozulursa da hafıza sıkıntılı bir şekilde kayıplar yaşayabildiği belirtiliyor. Fare üzerinde yapılan araştırmalar deneyler sonucu ortaya çıkan sonuçlarda beyin fonksiyonları rem sırasında durdurulan fareler durdurmadan sonra yapılan hafıza testlerinde ciddi derecede başarısız oldukları ortaya çıkıyor. Rem uykusu esnasında insanlar Rüya görerek rüyalarının anılarının yerleşmesi konusunda da ciddi derecede önemli olup olmadığı bugüne kadar kanıtlanamayan bir soru olarak bekliyor yapılan araştırmalara göre rem dışı derin uykuda odaklanmış olan derin uykuya Dalan insanların beyinleri hücreleri hafızayı ciddi şekilde güçlendirerek O günkü yaşadığı olayları tecrübeleri yaşatan çeşitli kalıpları da ortaya koyarak ateşlemesi ne yardımcı oluyor.

ruyagorenbeyin

Rem uykusu esnasında bir dikkat çeken olaysa gözlerimizin hareket ederek kaslarımızın gevşemesi ama beyinde tam olarak ne yaptığı konusunda gizemini koruyarak hiçbir bilimsel açıklama yapılamıyor. Duygu çeşidinde hayvanlar dünyasında da memeli çeşitlerinde kuşlarda ve sürüngenlerde bile görülerek ayrıntılı bir şekilde hayvanlarda RAM aşamaları son derece kısa süreli oluyor. Komplikasyonlar nedeniyle de uykunun etkilerini ölçmek ciddi derecede zorlaşarak gizemini koruyor.

Eğer bir kişi rem uykusuna dalmış ise ister insan olsun ister de hayvan Fark etmeden strese girerek hafıza testlerini bozan sorunları ortaya çıkartıyor. Rem uykusu hafızayı güçlendiriyor Kanada MC gill Üniversitesi’nde çalışan doktor sylvain Williams doğrudan uyuyan beyni müdahale etmeye karar verdiklerini bildiriyor yapılan araştırmalara göre Işık yakıldığı anda bir beyin resmi büyük ölçüde azalıyor. Rem uykusunda faaliyetleri durdurmak özellikle Hafızamın güçlenmesi ne ciddi şekilde engellediğini bildiriyor. Eğer derin uyku hafızayı güçlendiriyor. Rem uykusu nasıl görevine şu andaki 2 aşama arasındaki fark ne olduğu henüz belirlenemiyor. Rem Uykusu Ana bir rol olduğu öğrenmek şaşırtıcı bir unsur olarak karşımıza çıkıyor Hala ikisinin arasındaki farkı bulmak gizemini koruyarak son derece etkileyici bir durum olarak karşımızda duruyor.

2 adet yorum “Rüya Gören Beyin Hafızayı Koruyor

  1. Eskiye nazaran daha az rüya görüyorum. Demekki yaslandigim konusundaki düşüncelerim doğruyMuş 🙁 çok fena üzüldüm. Acil rüya görmeliyimmmm.

  2. Ben çok rüya görüyorum. O zaman muhteşem ötesi bir beynim var. Anlamıştım bir dahi olduğumu hahahaha :D:D:D:D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet