Siz erkekler Biz kadınlar

Cinsiyet  farklılıkları her ortamda karşımızda. Sen erkeksin! Sen kadınsın ! Bu ayrımı yapan bizleriz. Ama şu bir gerçek ki davranış biçimlerimizde ve tepkilerimizde oldukça farklılıklar var. Sosyal medyalarda geziyor bu farklılıklar mutlaka rastlamış olmalısınız birde beraber bakıp doğruluk paylarını değerlendirelim mi?

Erkek-Kadın-Farkı

Şu ayrılık konusunda erkeklerin ve kadınların nasıl tepki verdiklerini değerlendirelim önce. Bir erkek ayrılıktan sonra bir rahatlamış hissedip mutluluğu yaşarken kadınlar acılarını en basta yasamayı tercih ediyorlarmış. Daha sonra durum tam tersine dönüyor tabi erkekler en dibe batmış kadınlar ise acılarını yaşamış bitirmiş ve ayakta. Peki sizce de durum böyle mi? Hemen hemen evet. Bu böyle olacak diye bir kuralda yok tabi ki. Erkekler özgürlüklerine daha düşkün ve bağlanmadan korktuklarından kendilerini rahatlamış hissediyor olabilirler. Ya biz kadınlar ah bağlanmayacağım deyip bağlanmayı ne çok severiz. Sonra terk edildiğimizde de başımızın çaresine bakmayı biliriz. Bu konuda doğru olan kadın erkek her kim olursa olsun acıyı ertelemek değil yaşayıp bitirmek önemli.

Gel gelelim maç konusuna.  Nedir bu erkeklerdeki maç tutkusu? Öyle erkekler var ki her şeyden öte bağlanıyorlar bir takıma. Çocuklukta maç oyunları ile başlayıp 30 una geldiğinde ayaklarını uzatıp maç keyfi yapan erkeklerden çok var. Ama biz kadınlar öyle mi tabi ki maçı seven kadınlarda var ama sanmıyorum ki erkekler kadar tutkulu. Keşke erkekler su tutkudan biraz da kadınlara verse de bizde değerlendirsek.

Erkek ve kadınlar arasındaki arkadaş ilişkileri nasıldır sizce? Bence tam bir komedi? Dedikodu desem bana erkek mi dersiniz kadın mı? Kadın dediğinizi duyar gibiyim. Bununla ilgili bir capste durum söyle anlatılmış; kızlar bir kız arkadaş ile vedalaşırken canımlar cicimler,arkadaşları gidince vur dedikodunun dibine.  Erkekler ise yüzüne demediğini bırakmayıp arkasından ne iyi çocuk gibi cümleler kuruyorlarmış. Bu biraz kişilik olmakla birlikte kadınların üstüne yapışan dedıkodu gerçeğini değiştirmez.( Son yapan araştırmalarda erkekler daha çok dedikodu yapıyormuş)

kadın-erkek

 

DETAYLAR, erkeklerden tamda ayrıldığımız konu bu bence. Kadınlar çok detaycı olup erkeklerde bir o kadar detaydan nefret ederler. Bugün ne yaptın? Sorusunu bir erkek ve bir kadın cevaplaması çok çok farklıdır. Kadınlar; uyandım banyo yaptım makyajımı yaptım evden çıktım araba bindim işe gittim işten arkadaşlarla öğle arası yemeğe gittik ben salata yedim …. Blö blö blö böyle detaylı bir açıklama ( Allah erkeklere sabır versin ) erkekler; sabah işe gittim tüm gün işteydim.  ( sanırsın tüm gün nefes almadan çalışmış)  böylece detaysız bir anlatım.

Kadınların kıskançlıkları var birde. Dünya çapında güzel kabul edilen bir kadına biz asla güzel diyemeyiz. Nasıl deriz onurumuz gururumuz incinir.  Ama erkeklerin böyle bir sorunu pek yok zevkine göre yakışıklıya yakışıklı der.(ler herhalde )

Ya kadınların tutkusu olan alışveriş. Onlarca mağaza gezilmeli denenmeli kararsız kalınmalı bir daha o mağazaya geri dönülmeli bir daha denenmeli sonra vazgeçip başka bir mağazadan başka bir şey alınmalı( bu kadınlar çıldırmış olmalı) ohooo bir sürü iş demeyin biz kadınlar bunu zevkle yapıyoruz. Ya erkekler standart mağazaları olup orada ne beğendilerse deneyip beğenmeyip veya beğenip evlerine gönül rahatlığı ile dönen canlılar. Ya biz aklımızda muhakkak başka bir model başka bir renk seçeneği kalmıştır.

Tepkiler; diyelim ki olağan üstü bir ana şahit oluyorsunuz. Erkeklerin o olağan üstü anda en basta ifadeleri neyse sonunu da öyle bitirirler. Ya bizler önce şaşırır sonra güler sonra bir güzel ağlar sonrada tekrar güleriz.

Diyelim ki marketten ekmek alınacak.  Ev hali malum. Erkekler nasıl çıkar kadınlar nasıl çıkar. Erkekler altında eşofmanı üstünde bir tişörtü o ev haliyle bir koşu gidip alacağını alır ve gelir. Ama bizler bunu yapamayız (yapan varsa helal olsun).Üstümüzü değiştirmek şart bir kere saçlara çeki düzen verilmezse olmaz. ( makyaj yapanlar bile var bunu söylemiyorum bile) bunlar bir kadın için minimum 15 dk .

Erkekler daha düzensiz ve pis kadınlar daha düzenli ve temiz midir? Hayır hayır bunu asla kabul edemem. Neden çünkü erkeğinde düzenli ve titizi var. Ben hiç hayatımda bir gün oturup da dolabını düzenleyen erkek görmedim. Eğer bir erkek çok titizse o erkeğin arkasında titiz bir kadın vardır!

Ve birde görünüm var. Kadınlar sıfır bedende olsa hep bir kilo fazla kiloları muhakkak vardır. Ama erkekler kocaman göbeğe bu bir türk kası diyecek kadar kendilerine öz güvenleri sonsuz bir canlılardır.

Aynı havayı soluyup farklı olmayı nasıl başarıyoruz bilmiyorum. Her erkek veya her kadın böyle midir derseniz hayır! Ama su bir gerçek İstisnalar kaideyi bozmaz.

 

2 adet yorum “Siz erkekler Biz kadınlar

  1. Bana gore anlatimlarin cok icten ve dogru dogru temaslari ele almisin ve tam can alici noktalari vurgulamissin tesekkurler kek cim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet