Tatlı Telaşlar Düğün Giriş Müziği

Onca telaşın içinde bir çok kez düşünülen ancak net karar verilemeyen bir şeydir giriş müziği. Düğün gününe kadar bir çok şarkıyı dinleyip ”evet işte bu” dediğimiz anlar çıkar. Bu dönemler de herkesin başına gelen şeyler olduğundan asla negatif duygular ile stres olmayın.

En başta klişe şarkılardan uzak durmak isteyenler olabilir. Ama sonra İrem Derici, Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli imdadına yetişir. Bir bakıvermişler giriş müzikleri İrem Derici – Kalbimin Tek Sahibine parçası… Olabilir, asla küçümsemeyin…

Şarkınıza karar verirken sözlerine dikkat etmelisiniz elbette. Ama ondan önce müziğin duygusu çok daha önem arz ediyor… Öyle bir şarkı olmalı ki siz aheste aheste yürürken o şarkı insanları mest etmeli… Size bakmaktan kendilerine alıkoyamamalı, adeta size kilitlenmeli…

Her kadının rüyası olan bu günde, herkese rüya gibi bir etki yaratmalı. Giriş müziği diye küçümsemeyin, o an ilk intiba olacağından bırakılan etki çok önemli…

Bu sebeple sadece müziğin olduğu, içinde söz barındırmayan parçaları da seçebilirsiniz. Dediğimiz gibi öncelik duygu !

Sizlere bu noktada yardımcı olacak bir kaç müzikte önerelim;images

  • Por Una Cabeza – Carlos Gandel
  • Indıla – S.O.S
  • Rumeli Hisarının Yapılışı
  • Amelie Soundtrack – Yann Tiersen

Por Una Cabeza’yı dinlediğinizde o anınızı hayal edin. Bulunduğunuz mekana uyuyor mu? Eğer uyuyorsa bence kesinlikle bunu seçmelisiniz. Müziğin içindeki keman sesi ile tüyleri diken diken olmayacak kişi yok denecek kadar azdır.

Indıla – SOS şarkısında ise nakarat kısmı rüya etkisi yaratacak cinsten. Bunu tercih edebilir, yüksek ses sistemi ile muazzam bir çıkış yapabilirsiniz.

Rumeli Hisarının Yapılışı ise Osmanlı ezgilerini barındıran bir müzik. Bu konulara önem veriyor iseniz bunu da tercih edebilirsiniz.

Yann Tiersen’in bu çalışması ise bir filmde oldukça meşhur olan bir müzik. O sebeple Amelie Soundtrack olarak geçiyor. Bu müziği düğünlerde oldukça duymaya başlasak dahi bir Kalbimin Tek Sahibine şarkısı kadar klişeleşmedi 🙂

Önerdiğimiz şarkılar dinlediğinizde giriş için uygun olan müziklerdir. Yine de zevklerin tartışılmaz olduğu bu zamanda sizi en çok etkileyen ve harika bir tat bırakan müziği siz bulabilirsiniz.

Şarkıyı buldunuz ve karar kıldınız, peki ya yürüyüş?

İşte bu da çok önemli… Olabildiğince şarkıya ayak uydurmalısınız, müziğin ritmine kapılmalısınız. Öyle haldur huldur bir giriş karşısında enfes bir şarkı dahi olsa boş.

Bu özel gününüzü 5 yıl sonra izlediğinizi düşünün… Asık iki çift surat mı yoksa tebessüm ile zenginleşmiş iki aşık mı? Giriş yaparken heyecanınız en üst seviye de olsa da tebessümü yüzünüze yapıştırın. Asık bir suratınız olmasın. O anı sizden daha iyi gösterebilecek bir şey yok, bunu unutmayın… Aşkınızı herkes görmeli ve hayran kalmalı…

Yürüme mesafenize göre tam çıkmayı planladığınız zamanı önceden kesinleştirin ve o anı ezberleyin. Eğer mesafe kısa ise orkestraya müziği ayarlaması gerektiğini bildirin.

Düğün tarihinizden bir kaç gün önce eşiniz ile alıştırma yapın, seçtiğiniz müzik ile yürüme hızınızı ayarlamaya çalışın. Bu sizin o gün ki heyecanınızın seviyesini az da olsa azaltabilir. Eşiniz ile yapacağınız alıştırmalar sonucunda müzik ile olan dengeyi yakalayın.

” Ben dönyanın en gözel gadınıyam” 🙂

Türkan Şoray’ın bir hanımefendiye dönüşmesini konu olan filmde söylediği yukardaki cümleleri ve davranışlarını aklınıza getirin. Bu cümleleri sürekli tekrarlayıp, yürüme stilini değiştirmeye çalışıyordu. Ve sonunda harika bir hanımefendi olmuştu.

Alıştırmalar yaparak şahane bir girişi hayal edin… Kötülükleri atıp iyiyi size çağırın. Unutmayın, siz de o gecenin yıldızısı, o gecenin en güzel kadınısınız…

 

 

 

 

 

 

2 adet yorum “Tatlı Telaşlar Düğün Giriş Müziği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet