Tatlı Telaşlar: Mekan Seçimi

 

 

fIvzKWnsjnxO_8IpGbqwf1tooas

Evlenilecek çağa geldiniz, ruh ikizinizi buldunuz… Evlenmeye karar kılındı, ailelere haber verildi. Söz ve nişan hazırlıkları derken en önemli kısım düğüne gelindi… Peki şimdi nasıl bir yol izlemelisiniz?

Düğün için istediğiniz konsept nedir önce bunu düşünmelisiniz. Kır düğünü mü, salon düğünü mü yoksa havuz başında güzel bir akşam yemeği şeklinde mi?

İşte tüm bu sorulara cevap verirken en önemli unsur tabi ki de hava şartları. Evlenmeyi planladığınız tarihin hava şartlarına göre hareket etmek gerektiğini bilmeyen yoktur. Tabi ki yazın ortasında yağmurun olabilme olasılığını kır düğünü ve havuz başında düğün yapacaklar her zaman taşır. Salon düğünü yapacaklar için bu unsur önemli değildir.

Nasıl bir konsept olacağına karar verdikten sonra mekan araştırmalarını çok iyi yapmalısınız.Mekan olarak ücret skalanız ne olmalı bunu oturup kararlaştırmalısınız. Bulunduğunuz şehir üzerindeki tüm mekanların bir listesini yaparak aramalara başlayabilirsiniz. Bu aramalarda eleme yapacağınız şart tabi ki de ücret yönünden olacak. Aramaları teker teker yaptıktan sonra bazıları size net bir fiyat teklif ederken, bazıları sizi yerinde ağırlayıp fiyat vermek isteyecektir. Bu gibi durumlarda mekan yerini mutlaka ziyarete gidin. Mekanda konuşacağınız kişi sizinle pazarlık etme ihtimali üzerinden telefonda size bir fiyat vermeyecektir.

Mekanları aradınız, listenizde elemeler yapıldı ve görmek istediğiniz yerler belli. O zaman mekanları teker teker gezmenin vakti gelmiş bulunuyor. Mekanları gezip fiyatları aldınız… Ama kararsızsınız. Çünkü fiyatları çok benzeyen ancak birbirine yakın hizmetleri sunan yerler var. Bu durumda eşiniz ile oturup olumlu ve olumsuz yanlarını konuşup yine bir liste yapabilirsiniz. Bu size mekana dair özellikleri ve hizmetleri daha iyi gösterecek bir yöntemdir.

Ortaklaşa verdiğiniz karardan her iki tarafında memnun olması hususu önem taşıyor. O gün sizin en mutlu, en unutulmaz geceniz. Kesinlikle hiç bir yönden kafanızda soru işareti kalmamalı.

Kararları verdiyseniz mekan ile tekrar görüşüp, hizmetlerinin net olarak yazılı olduğu bir sözleşmeye imza atmalısınız. Kapora olarak aldığı miktarında sözleşme de olduğuna dikkat etmelisiniz. Sonradan ekstra sorunlar çıkmaması umuduyla sözleşmede sunulacak hizmetlerin ve kaporanın yazması sizin için oldukça önem arz ediyor.

Geriye eğlencenin dibine vuracağınız düğün gününüz kalıyor 🙂 Rüyalarınızı süsleyen sorunsuz ve mükemmel düğüne sahip olmanız dileğiyle…

Henüz 1 adet yorum var “Tatlı Telaşlar: Mekan Seçimi

  1. Basık, yetersiz ışıklandırılmış ve sandalyelerin gelinlikten daha kabarık giydirilmiş olmasına şiddetle karşıyım!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet