Türk Dizilerinin Olmazsa Olmazları

dikkat

Artık neredeyse 3 saate varan türk dizilerinin birbirine benzemeye başladığını farkettiniz mi? Gerek konu yetersizliği, gerek uzun diyaloglar ve uzun sezonlar senaristlere
zorluk çıkartmakta. Bakalım türk sizilerinin olmazsa olmazları nelermiş.

1- Baş rolde ki kişi mutlaka kaza geçirir ve hastaneye yatırılır. Herkes öleceğini düşünür. Çeşitli gözyaşı efektleri ile dizi süslenir. Ama adamımız hiç bir zaman ölmez. Bu kaza sayesinde çoğu zaman küs olduğu sevdiceği ile barışır.

2- Mutlaka zengin ama görgüsüz biri vardır ve parası ile insanları ezeceğini düşünür. Bu kişinin kötü kız arkadaşı her zaman ortaya çıkıp türlü zararlar vermektedir.

3- Zengin evlerindeki kadınlar her daim bakımlı olur. Full makyaj dergi katalogundan çıkmış haller. Erkekleri evlerinde daha eşofmanlı görmedim. Birde eve ayakkabıyla mı girilir?. Bizim eve ayakkabıyla girsem annem süpürge ile kovalar.

4- Dizilerde zengin evlerinde kesinlikle tv izlenmez. Hep fakir evlerinde hanım bir çay koyda içelim televizyon izleyelim olur. Yani zenginler tv izlemez mi? İzlerlerse fakirleşirler mi?

5- İlk ilişkide kadın mutlaka hamile kalır. Anlamıyorum bu nasıl bir denk getirme. Hiçmi şaşmaz. Ha birde bir sürü korunma yöntemi var. Hiç mi haberdar değilsiniz?

6- Asıl kız sanki çok güzel, çok becerikliymiş gibi bütün erkekler ona aşık olur. Birde neredeyse düeollo yaparlar. Ülkemde kız kıtlığı mı var? Nedir yani?

7- Tek gözden akan yaş. Biz ağlayınca iki gözümüz birden akıyor. burnumuzda ayrıca. Hiç sümüğü akan aktris görmedim ben.

8- Sezon finallerinde mutlaka birine birşey olur öleceği düşünülür. Ama yeni sezonda adama birşey olmaz.

9- Daha otobüse binen birini görmedim her yere taksi. Ben daha ömrümde 3 kere taksiye bindim be!

10- Genelde aşıklardan biri zengin olur diğeri ise fakir. Eğer iki fakir birbirine aşık olursa kız ya da erkek kesin zengin birine abayı yakar ileryen bölümlerde.

11- Zengin adam evdeki eşinden başka biri ile aşk yaşar. Bu kişi çoğunlukla kenar mahalle dilberidir.

12- Kaza yapan ya da hasta kızın veya erkeğin yüklü miktarda tutan ameliyat masrafları ve bunu ödeyecek zengin (ilerde kıza yada erkeğe abayı yakacak kişidir) birinin çıkması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet