Uzak Mesafe İlişkileri

uzak-mesafe-iliskisi-yasayanlara-tavsiyeler
Derler ki , Gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş.. Yok başkasına gönlünü kaptırırmış..Yok efendim bu ilişki yürümez çok zor olurmuş. Neymiş ? Bence ara verin miş miş miş.. Sadece uzaklık şehirlerde olmaz , farklı ülkelerde bile kalmak zorunda olabilirsiniz. Eğer uzak bir ilişki yürütmek istiyorsanız ve seviyorsanız bir gelecek düşünüyorsanız ilişkinize sahip çıkmalı , kendi şartlarınızla uzakları yakın etmelisiniz..

sanal-asklar-ne-kadar-gercek

Uzak ilişkinin önce avantajlarından bahsetmeli sizlere..

Her anınızdan ve hatta küçük şeylerden bile mutlu olmayı öğrenirsiniz.Sizi aniden araması , bir anda alınan kararla sizi görmeye gelmesi, kısacık bir zamanda bile olsa O’nun yanında olmak ve gözlerine bakmak bile sizi mutlu etmeye yeter.Çünkü yanınızda değilken onun varlığının kıymetini daha fazla bilirsiniz ve geçirdiğiniz her dakika ve hattta her bir saniye sizin için çok özel ve değerlidir.
Belki hiç düşünmediğiniz birşeydir ama , birbirinize hayatınızı bağlamadığını, yine kendi hayatlarınızı sürdürüp aynı zamanda hala O’nu sevebiliyor olduğunuzu görürsünüz..Günlük yaşantınızda varınız yoğunuz o olmaz, ama aklınızın bir köşesinde ve kalbinizde daima O vardır ve ona olan aşkınız..

Zaman sizin için değerlidir. O ayrılık anı, yine araya giren mesafeleri asla unutmazsınız..Ve bir sonraki buluşmayı , göreceğiniz günü iple çekersiniz..Gün sayarsınız adeta.

Küçük süprizlerle karşılaşırsınız.. Örneğin anında gelen bir mesaj, beklemediğiniz bir anda kapınıza gelen bir buket çiçek..
onsuz geçen günlerin ne kadar zor olduğunu anlar , birlikte olmak için can atarsınız..

Bazen gözünüzü ilk ışıklara açar açmaz sevdiğinizin “günaydın” mesajı ile uyanır , tüm gününüzün güzel geçmesine sebep olursunuz..

O’nu “çantada keklik” diyerek düşünmezsiniz. Çünkü herzaman özler , ister, tutkunuz ve heyecanınız hiç eksik olmaz..

Sürekli görmediğiniz ne yaptığını bilmediğiniz , gözününüzün önünde olmadığı için “O ne derse doğrudur” der sözlerine koşulsuz şartsız inanmayı ve her şartta ona güvenmeyi öğrenirsiniz..

Yanınızda olduğunu hissetmek adına bağlarınızı kuvvetlendirmek adına daha yaratıcı fikirler üretmeye başlarsınız. Aynı anda film izlemek , sevdiğiniz müziği birbirinize armağan ederek aynı anda dinlemek , birbirinizin eşyalarına o diye sarılıp uyumak gibi..

Bir araya geldiğinizde sadece sarılır oturur yada bir film izlersiniz .. Çünkü iletişiminiz telefonla sınırlı olduğu için konuşmaya birbirinizi anlamaya daha fazla özen gösterirsiniz..

Uzakta olduğunuz zamanlarda ilişkinizi dışardan biri gibi bakmaya ve değerlendirmeye başlarsınız . Doğrularınızı ve yanlışlarınızı gözlemler bunları düzeltebilirsiniz.Buda ilişkinizi daha güçlü kılar..

Biraradayken tartıştığınızda istemeden ağzınızdan çıkan o keşke demeseydim diyeceğiniz sözlerden , incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden çıkan tartışmalardan uzak durmaya çalışır, bundan sonra ağzınızdan çıkan kelimeleri 2 kere düşünür konuşursunuz..

O’nu mutlu eden , sevindiren , üzen , kızdıran şeyleri daha iyi bilirsiniz. Çünkü artık onu tanırsınız. Onu tanımak için mesafeler asla engel değildir.

Hani demiştik ya koşulsuz şartsız güvenirsiniz.. Bu sebepten aranızdaki sadakati görür , gereksiz kıskançlık krizlerinden kaçınırsınız. Bu da ilişkinizi bir çok sorundan kurtarır.Birbizini sıkmazsınız..

Vee tabiki bir araya gelip yanınızda olduğunuzda birlikte olmanın ne kadar önemli olduğunu anlar, birbirinizin değerini çok daha iyi anlarsınız.. Onun yanında olmanın değerini anlarsınız..

uzak-mesafe-iliskileri

Uzak mesafeli ilişkileri nasıl yürüteceğinizle alakalı birkaç ufak ipuçları verecek olursak ;

En önemlisi Telefon;

Telefona adeta yapışın. İyi bir akıllı telefon şart, birbirinizle anlık resimlerle anınızı paylaşacağınız , o an özleyip görüntülü arayacağınız bir telefon. Ve tabiki uzun görüşmeli geceler ve günler için size uygun bir tarife paketi.Yüksek faturalarla karşılaşmak istemezsiniz.Ve birbirinize ayıracağınız zamanınızda kısıt olmaz.

Teknolojiyi kullanın;

Teknolojinin her nimetinden yararlanın .Telefondur mektuptur artık mazide kaldı, kullanmanız gereken en önemli araç internet..İnternet sayesinde 24 saat kesintisiz bağlantı probleminiz olmadan iletişim halinde olabilirsiniz.Sonuna kadar kullanın o interneti..

Romantizm;

Romantizmden asla vazgeçmeyin..Uzak romantizm mi olurmuş? demeyin.Bal gibide olur.Küçük süprizler , birbirinize bıraktığınız notlar, mesajlar ve hatta aniden göndereceğiniz küçük ama etkili bir hediye..Bir araya geldiğiniz de başbaşa olabilceğiniz bir ortam, romantik bir yemek.. Özel bir şarkı.Birlikteyken saklanan anılar. Romantizmi ayakta tutacağına emin olabilirsiniz..

İlişkinizde Aktif olun;

Birbirinizi özlediğinizde yaşadığınız şehirlere gitmek kaçınılmaz. İlişkide bu şehir ziyaretlerini tek bir kişiye yüklemeyin. Sonuçta sevgili gittikten sonra kalan anılar her iki taraf içinde geçerli olmalı.. Sevgiliniz gittikten sonra birlikte gezdiğiniz yerlerden geçmek , oturduğunuz bir cafeye gitmek ondan kalan bir eşya, bir koku hem onu daha fazla özlemeye hemde sizi bağlamaya fazlasıyla yetecektir.ve bu her iki tarafında hoşuna gidecektir.

Büyütüp büyütüp Kocaman bir sorun yapmayın;

Aynı şehirdeyken olduğu gibi uzak mesafelerde de elbet sorunlar olacak ve hatta bazen bir tık daha fazla olabilecektir.Çünkü bilindiği üzere kıskançlık buna en büyük etkendir.Unutmayın ; sevmese neden sizinle olmayı tercih etmezdi.Demek ki sizinle çok mutlu.Her insanda olduğu gibi bazen morali bozuk olabileceği , kendi sorunları olabileceğini unutmamak gerekli.Onunda sizi özlediğini sizi sevdiğini aklınızdan çıkarmayın.

Sevginizin kıymetini bilin. Her anın tadını çıkarın. Sevginize , aşkınıza geç olmadan sahip çıkın.
Unutmayın uzakları yakın etmek sizin elinizde.. Ozaman durmayın.. Uzakları yakın edin..

 

uzak-mesafe-iliski-sorunu-151

Henüz 1 adet yorum var “Uzak Mesafe İlişkileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet