Yaz İçin Pratik Saç Modelleri

Haziran ayının gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları da artmaya başladı. Yaz ayının gelmesi ile birlikte artan sıcaklıklar saçlarımızı da etkiliyor. Yakıcı sıcaklarda genelde saçları salık bırakmak yerine toplamak daha faydalı. Özellikle gündüz dışarı çıkıyorsak eğer ufak bir topuz ya da örgü modelleri kullanmak gün boyu rahat hareket etmenizi sağlar. Aynı zamanda aşırı terleyip gün içinde sıcaktan bunalmanızı önler. Hem kolaylıkla yapabileceğiniz hem de şık görünmenizi sağlayacak yazın kullanabileceğiniz birkaç saç modelini sizlerle paylaşacağız.

Özellikle farklı topuz modelleri yaz ayları için çok kullanışlı oluyor.

 

sac

Bu modeli kısa kaçlı hanımlar da kolaylıkla yapabilir. Saçlarınızı ikiye ayırıp, ufak tutamlara ayırın saçlarınızı. Daha sonra aralarına bir tarak yardımı ile krep atabilirsiniz. Saçını bu sayede kafanıza yapışık bir görünümde olmayacaktır. Daha sonra arkadan çok sıkı olmayacak şekilde ayırıp, ufak bir lastik toka yardımı ile tutturabilirsiniz.

 

topuz

Topuz tokalarından mutlaka edinmeniz gerek, her yerde çok ucuza bulabilirsiniz. Saçınızı topuz tokası ile tepeden tutturup, daha dağınık ve uğraşılmamış görünmesi için saçlarınızı elleriniz ile hafifçe çekip dağıtarak bu şekli elde edebilirsiniz.

 

yarım-topuz-2015

Özellikle bu senenin trendleri arasına girmiş modellerden biri yarım topuzlar. Saçlarınızı tam toplamaktan hoşlanmıyorsanız ancak gözünüze gelen saç telleri sizi rahatsız ediyorsa, aradığınız kan yarım topuz modellerinde bulundu. Gerçekten hem oldukça kullanışlı hem de yapımı çok kolay. Saçınızı yukarıdan balık sırtı örgüsü yapacakmış gibi ayılıp, onu topuz haline getirin ve ufak bir lastik toka ile tutturun.

 

orgu_sac

At kuyruğu modelleri yine yaz ayları için oldukça kullanışlı. Saçınızın bir yanını önden başlayarak örün ve tepede kalan saçlarınıza bir tarak yardımı ile biraz krep atıp, saç spreyi ile sabitleyin. Daha sonra kalan saçlarınızı bir lastik toka ile ensenize yakın bir şekilde bağlayın. Ve dışarıya çıkmaya hazırsınız..

 

kuyrukü

Saçınızın bu şekilde hafif dalgalı ancak maşa yapılmadan elde edilmiş dalgalar olmasını istiyorsanız, deniz tuzu spreylerini kullanabilirsiniz. Tüm kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz bu spreyler, banyodan sonra ıslak saçınıza uyguladığınızda fotoğraftaki gibi bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Denizden çıkmış gibi görünen saçlarınızı, at kuyruğu şeklinde topladığınızda güzel ve sıcak havalara dayanıklı bir saç modeli elde edeceksiniz.

 

yaz    orgu

Eğer farklı ve yine sıcaklarla baş etmenize yardımcı olacak bir saç modeli arıyorsanız, bu iki model sizler için uygun olacaktır. Gündüz kullanabileceğiniz gibi özellikle ikinci model sıcak yaz gecelerinde de kullanabileceğiniz şık bir örgü modeli. Üst tarafı önden başlayarak, her iki yanı da balık sırtı örülmüş. Uçları ile ise arkada örgü topuzu haline getiriliş. Saçınızın sabit kalması için, hafif nemli saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede saçınızın örgüleri daha güzel ve sağlıklı görünecektir.

3 adet yorum “Yaz İçin Pratik Saç Modelleri

  1. Valla simdi bi dış göz olarak Ayrıyaten karşı cins yani 🙂
    Yaz Aylarının girmesi sebebi ile Küt sac ve Tepeden topuz bayanlara daha cok yakışır diyorum ve Daha az terlemelerine sebeb olur :):)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet