Yitik Hikayeler..

23f0083cd4ff48e1f7430e8839828a00Aşk öyle güzel ve anlatılmaz bir duygu ki bunu kelimelere dökmek çok zor olabilir yada anlatılır ama yaşamak kolay değildir.Emek ister sevmek yürek ister dogruluk dürüstlük ister kısaca fedakarlık ister.Hangimiz bunları tam olarak yapabiliyoruz?Bana sorarsanız hiçbirimiz aşkın ne kıymetini biliyoruz nede hakkını işte tam da bu konu üzerinde güzel yitik bir hikaye Su ve Çiçeğin aşkı… Günün birinde bir çiçekle Su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri, tabii zaman lazımdır birbirlerini tanımak için.Gel zaman, git zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan içi içine Sığmaz artık ve anlar ki, suya Aşık olmuştur.İlk kez Aşık olan çiçek, etrafa kokular saçar,”sırf senin hatırın için ey Su” diye…Öyle zaman gelir ki, artık su da içinde çiçeğe karşı bir şeyler hissetmeye Başlamıştır.Zanneder ki,
Çiçeğe Aşıktır ama su da ilk defa Aşık oluyordur.Günler ve aylar birbirini kovalarlar ve çiçek acaba “su beni seviyor mu?” Diye düşünmeye başlar.Çünkü Su, pek ilgilenmez çiçekle… Hâlbuki çiçek, alışkın değildir böyle Bir sevgiye ve dayanamaz.Çiçek, suya “seni seviyorum der.Su, “ben de seni seviyorum” der.Aradan Zaman geçer ve çiçek yine seni seviyorum” der. Su, yine ben de der.Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler…Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz etrafa ve son kez suya seni seviyorum der Suda ona söyledim ya bende sana der.Gün gelir Çicek hastalanır rengi solmuştur artık çehresi sararmıştır yataklardadır çiçek su da başında bekler.Su çiçeğe yardım etmek için başucundan ayrılmaz ama nafile çicek ölecektir artık ve son sözleri suya seni ben gerçekten seviyorum der.Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır nedir sorun diye… Doktor gelir ve muayene eder çiçeği. Sonra şöyle der Doktor Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden bir şey gelmez.”Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar Doktora. Doktor, şöyle bir bakar suya ve der ki:”çiçeğin bir hastalığı yok dostum… Bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü Onun için” der.Ve anlamıştır artık su; sevgiliye sadece “Seni Seviyorum” demek yetmemektedir.
Bu hikayeden güzel bir sonuç çıkarabiliriz dostlar her insan sevebilir aşık olabilir ama her insan hkettiği veya hakedildiği kadar sevemez.Bunlar sadece okuduklarımız belkide hiç hatırlamdığımız hikayeler ama gercek ama yitik sonuçta hepsinde sevgi ve aşk var.O duygu geçmişte de var gelecektede varaolacak ama kıymet bilene anlayana.Sevgiye saygı lazimdir. Güven lazimdir. Sevin Yaratilani yaradandan ötürü. Değer bilmesede siz sevgiyle değer gösterin Sevgiyle Kalın…

Henüz 1 adet yorum var “Yitik Hikayeler..

 1. Önce karamela sana teşekkür etmek istiyorum.konu ve konuyu işleyişin harika.Öyleki okurken kendimi çiçek yerine mi koysam yoksa su yerine mi diye düşünürken buldum.k
  Konunun içine öyle bir çektin ki baştan sona vantuz gibi hikayenin içinde yaşamaış gibi oldum.
  Konu çok hassas öyleki herkesimden alıcısı olan bir mevzu.Konu aşk olurda insanın duyu organları kayıtsız kalabilirmi.Ben aşkı köroğlunun dediği gibi delikli boru ya benzetiyorum .Bir silahtır aşk,öyle bir silah ki görünmez ,mesafe tanımaz.Kimin elinde nekadar var bilemezsin .Sahtesi bile var ki, bu iki kere silah demektir.Aşk bir ihtiyaçtır kainat bunun üzerine halkedilmiş sanki.Aşk bir zorunluluk .Aşksız hayat sadece nefes almaktan ibaret.Aşk yoksa yaşamamışsın demektir.
  Aşkı eline aldın diyelim,eline bir silah aldın bunun farkında olmak lazım.Aşkını kime doğrulttun hoşlandığın birine çogu zaman vurduğunu isabet ettiğini düşünürsün onun ilgisini çektiğini düşünürsün bulutlardasındır.Fakat günün birinde anlarsın ki aşkın silahından cıkan kurşun isabet etmemiş.Karşındaki vurgun numarası yapmış.işte ozaman senin aşkın seni yaralamıştır.o zaman hayat bitmiştir.biten hayat değil sadece duygular da bitmiş
  Haala yüreğinizde tek atımlık aşkınız kaldıysa dikkat edin belkide bu son seferidir hayat gemisinin engin denizlere açılması için son fırsatıdır.belki yüreğinizde ki bu son aşk ,solmakta olan birinin son can suyudur.
  aşk bu bazen dünyanın en değerli madeninden daha değerlidir, bazen hayattan bile değerli.Sevdiği için ölümü göze alanlar yokmu.
  Lütfen sevdiğinizi sevdiğinize söyleyin evet ama bunu ona hissettirin aynı zamanda.seviyorum demek yetmeyebiliyor demekki.
  Seviyor olupta bunu ifade edemeyenlere söylüyorum.aşkınızı soldurmayın cesaretinizi toplayın ve sizin dudaklarınızın arasından çıkıcak birkaç kelime ona can suyu olucaktır.Ona güvenin yüreğinizi açın ki o da sizden aldığı ilhamla çiçekleri solmasın .Aşkın çiçekleri narindir ilgisizlik, özen ,alaka ve önceliği ona vermezseniz aşkın silahı iki kişiyi tek kurşunla yok edebilir.
  TEŞEKKÜRLER KARAMELE YÜREĞİNE KALEMİNE AKLINA SAĞLIK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet