Yiyelim Güzelleşelim

İnsanların ki özellikle kadınların giyim kuşamdan sonra en çok önemsedikleri şey ciltleridir. Cildin güzel görünmesi en güzel aksesuardır. Güzel bir cilde sahip olmanın en önemli unsuru tabi ki de genetiktir. Ama bu genetiğimde var diye pes edemezsiniz. Muhakkak cilde iyi gelen yiyecekler tüketmeli ve bu besinlerden faydalanıp maskeler hem cildiniz besleyip hem de şımarta bilirsiniz.  O sizin cildiniz ondan daha değerli ne olabilir ki sizin için?

yıyecek

Gelin o eşsiz cildinize nelerin iyi geleceğine bakalım.

Portakal; c vitamini deposudur. Cildin yapılanmasında oldukça önemlidir. Yaşlanma etkisini azaltır. Cilt kuruluklarına iyi gelir. Kışın tüketebildiğimiz bu meyve ince lif kaynağı olarak oldukça zengindir.

Yaban merisini; cildin sağlıklı kalabilmesi ve canlı görünmesini sağlar. C vitaminin bir deposu da yaban mersinidir. Cilt iltihaplarına karşı mükemmel bir çözümdür.

Yeşil yapraklı bitkiler; cilt sağlığı kadar vücut sağlılığında da çok önemlidir. Cildin bu yönüne iyi geliyor diyemeyiz. Cildi her yönü ile besler.

Kuruyemiş; kuruyemişten hep uzak durmamız istenmiştir. Kilo yapar sivilce yapar. Bu yanlış bilgileri çöpe atın. Çünkü kuruyemişler dozunda ve düzenli tüketildiğinde hem cilde hem de vücuda oldukça faydalıdır.  Özellikle badem ve ceviz cilde çok iyi gelir ve vücuttaki toksinlerin etkilerini engeller. Proteinleri oldukça yüksektir. Biliyorsunuz ki cildinde bir döngüsü vardır bu döngüde yardımcı besinlerindendir. Bademin içinde E vitamini vardır ve buda cildin sıkılaşmasını sağlar.

Balık; pek çok insan  severken pek çok insanda ağzına bile sürmez.  Hafızaya iyi gelir diye bildiğimiz balık bir cilt dostudur da aynı zamanda. Balığın içindeki omega ciltteki sivilcelerin iyileşmesine ve cildin renk dengesinde çok faydalıdır. Cildi genç tutmak kendisinin bir görevidir.

Ve yumurta; yumurtayı da pek çoğumuz hiç sevmeyiz. Protein deposu olan yumurta dokuları yeniler. İçerisinde bulunan A vitamini ile de cilt kanserini engellediği gözlemlenmiştir. Günlük bir yumurta yemenizde fayda var.

Tabi ki bunlarla iş bitmiyor güzel bir cilde sahip olmak için; cildinizi temiz tutmanız çok önemli. Özellikle dışarıdan geldiğinizde elinizi nasıl yıkamayı ihmal etmiyorsanız yüzünüzü de sabunla yıkamalısınız. Makyajlı bir cilt ile asla yatmamalısınız. Bu size ilerde pahalıya patlayabilir. Bir diğer hususta kullandığımız ürünler bununla ilgili ayrıntılı bir yazı oluşturmak en iyisi ama yine de sunu söylemeden geçemeyeceğim cildin düşmanı olan paraben içeren ürünler asla kullanmayın. Mutlaka bir nemlendiriciniz olsun.  Çünkü cildiniz kendi nemini kendisi karşılamayabilir.

O cilt sizin siz ona iyi bakmazsanız oda size kendinizi mükemmel hissettirmez.

Cildinize iyi bakın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet