Yüz Şekillerine Göre Karakter Analizi

Vücut yapısı ile özellikle de yüz yapısı ile insan psikolojisi arasında güç bir bağ olduğu bilim insanları tarafında da kabul edilen bir gerçektir. Günümüzde artık bu ilişkinin incelenmesi bir bilim dalı haline gelmiştir. Fizyonomi olarak adlandırılan bu bilim dalı ile kendinizi ve çevrenizdeki insanları tanımanız kolaylaşacak..

yuz2

Yuvarlak yüzlüler: Uyumlu, sıcakkanlı,neşeli ve sevimli bir yapıları vardır. Rol yapmakta ve yalan söylemekte zorlanırlar çünkü mimikleri onları hemen ele verir. Bazen içten içe kıskanç olabiliyorlar. Rahatlıklarına düşkün, uyuşuk ve kaprisli yanları da olduğu biliniyor.

Kare yüzlüler: Hareketli, mücadeleci, kararlı bir yapıları vardır. Genelde ciddi duruş sergilerler. Sabırlıdırlar ve yaptıkları iş üzerinde çok titizdirler. Olumsuz olarak katı ve kırıcı oldukları, sinirlendikleri anda karşısındaki insanı yok saydıkları gerçektir.

Uzun Yüzlüler: Entelektüel, soğuk bir duruşları vardır. Aslında bu bir maskedir. Çünkü bu yüz yapısındaki insanlar duyarlı ve dengeli davranışlarda bulunur. Tedbirli, dış görünüşlerine önem veren yapıları vardır. Organize etmekte üstlerine yoktur ve yönetici vasfına sahiplerdir.

Üçgen Yüzlüler: Çene ve elmacık kemikleri arası kemiklidir genel olarak. Görselliğe önem veren, ikna kabiliyeti gayet yüksek, etrafındaki insanları etkileyen kişiliklerdir. Düzensiz ve tutarsız hareketlerle bulunabilirler. Saati saatine, dakikası dakikasına tutmayan kişilikler genelde bu yüz şekline sahiptir.

Dört Köşe Çeneliler: Realist, otoriter, düşüncelerini açıkça ifade etmekten çekinmeyen, dürüstlüğe önem veren karakter özellikleri gösterirler.  Bunun yanında sade ve samimi bir yaşam tarzı benimserler genel olarak. Pek kibar oldukları söylenemez.

Küçük Çeneliler: Neşeli,oldukça kibar, çekingen ve içlerine kapalı özelliklere sahiplerdir. Arkadaşlık ilişkilerine değer veren, gösterişi sevmeyen, kırılgan yapıları vardır. Analiz ve gözlem yetenekleri güçlü, başarısızlık sevmeyen karakter özellikleri gösterirler.

Sivri ve Üçgen Çeneliler: Kararlı, idealist, inatçıdırlar.. Tutkularına fazlasıyla düşkünlerdir. Eleştiriye gelemezler ancak çevresindeki insanları eleştirmekten kaçınmazlar. Zekilerdir. Araştırmayı çok severler. Girdiği ortama uyum sağlamakta zorlanmazlar. Bilgi edinmeyi çok severler.

Çıkık Alınlılar: Hafızaları kuvvetlidir. Adeta bir kamera belleği gibi bir görsel hafızaya sahip olurlar. Detaycı ve gözlemci bir bakış açıları vardır. Genelde duygularıyla değil, mantıkları ile hareket ederler. Sevdikleri kişilere sadık, insancıl bir yapıları vardır.

Geniş Alınlılar: Hareketli ve hayalperest olamayan bir yapıları vardır. Çoğu şeye gerçekçi bir gözle yaklaşırlar. Pratik ve çözüm odaklı zekaları vardır. Hayatlarında baskıyı ve kısıtlamaya kabul etmezler, paylaşımcıdırlar.

Dar Alınlılar: Her şeyde netlik ve belirginlik severler. Güven konusunda problemleri vardır. İnsanlar çok çabuk güvenemezler, ilk olarak mesafeli yaklaşırlar. Oldukça anlayışlı bir karakter özelliği gösterirler.

yuz

Küçük Gözlüler: Temkinli davranışlarda bulunan, duygularından çok mantığı ön planda tutan, mütavazı kişilik özelliğindedirler. Sıkılgan bir yapıları vardır. Girdikleri ortama uyum sağlamakta zorlanabilirler.

İri Gözlüler: Paylaşımcı, yardımsever, sosyal çevreleri geniş olan kişilerdir genel olarak. Geri planda kalmayı sevmezler ancak ön plana çıkmak için de bir çaba göstermelerine gerek yoktur. Konuşmaları ve tepkileri ile girdikleri ortamda kendiliğinden dikkat çekerler. Duyguları ile hareket ederler. Bazen duygularını dengelemekte zorlanıp, olaylara aşırı tepki gösterebilirler.

Patlak Gözlüler: Sevmek, sevilmez isterler ve bunun için insan ilişkilerine önem verirler. Gezmeyi, eğlenmeyi seven; yaşama sevinciyle dolu kişilik özelliklerine sahiptirler. Yapmacık olmayı sevmezler. Her daim doğal ve çocuksu bir yanları vardır.

Çekik Gözlüler: Dışarıdan bakan bir göz onları narin ve zayıf yapıda görür. Ancak çekik gözlere sahip kişiler genel olarak güçlü ve mücadelecidirler. Güler yüzlüdürler. Kendi hayatlarının kontrolünü ellerinde bulunmak isterler.

 

 

 

Henüz 1 adet yorum var “Yüz Şekillerine Göre Karakter Analizi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fiber Sohbet